Vaimse tervise hoidmiseks liigu päevas vähemalt 20 minutit

Uuringute järgi piisab juba 20 minutist liikumisest päevas, et hoida oma vaimset tervist.Foto: Shutterstock

Regulaarne mõõduka intensiivsusega füüsiline aktiivsus aitab säilitada heaolutunnet ja enesesõbralikumat mina-pilti.

Aktiivne liikumine võib aidata parandada ka meeleolu, keskendumisvõimet ja vähendada ärevust. Arvatakse, et selle taga on füüsilisest aktiivsusest tingitud muutused aju verevarustuses ja hormonaalses tasakaalus. 

„Uuringute järgi piisab juba 20 minutist liikumisest päevas, et hoida oma vaimset tervist. Ent tihti juhtub nii, et mida rohkem vaimne tervis hakkab käest libisema, seda keerulisem on liikumist teadlikult ette võtta ja pead hakkab rohkem tõstma läbikukkumistunne,” selgitab Peaasi.ee tegevjuht, kliiniline psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa. 

Psühholoog soovitab oma päevadesse liikumisvõimaluste juurde toomisele läheneda loovalt – liikumine ei pea tähendama otseselt treeningut. “Liikumine on ka koristamine, aiatööde tegemine, lapsega mängimine, sisseostude tegemine, toas ringi kõndimine telefoniga rääkides,” tõi Oidermaa välja. 

Ennast liikumise lainele seadmiseks soovitab psühholoog alustuseks endamisi mõelda neljale küsimusele:

  1. Milliseid tegevusi nimetan liikumiseks?
  2. Milline on minu suhe treenimise ja liikumisega?
  3. Kuidas ja mille järgi tunnen ära, et minu keha tahab või ei taha liigutada?
  4. Kas mulle sobivad liikumiseks rohkem piiritletud tegevused (treeningud, kindlad tegevused) või eelistan liikuvat argipäeva (rattaga tööle, jala poodi, teen-mida-jaksan)?

Peaasi.ee algatatud vaimse tervise vitamiinikuuri jooksul saab teha vaimse tervise vitamiinitesti, et välja selgitada, missugune on liikumisvitamiini ja teiste vaimse tervise vitamiinide tase.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.