Eraldi tubades magamine võib päästa paarisuhte

Foto: Shutterstock

Üha enam paare eelistavad eraldi tubades magamist, sest nõnda on mõlema unekvaliteet parem. Kuidas täpsemalt see aga paarisuhtele mõjub?

Kuigi selline lähenemine ei pruugi uneekspertide sõnul sobida kõigile, võib see ometi mõjuda suhtele väga värskendavalt: eriti siis, kui kaaslastel on erinevad uneharjumused, peres on väike laps või üks neist on hädas näiteks uneapnoega, kirjutab The Independent.

Korralikku väljamagamist mõjutab näiteks see, kui peres on väike laps ja üks vanematest peab öö jooksul korduvalt ärkama: see rikub lõpuks ka kaaslase une, mille tulemusel ei saa puhata. Ka mõjutab kaaslase und seegi, kui ühele meeldib uinuda vaikse muusika saatel ja teine rähkleb öö jooksul palju voodis.

Dr Hana Pateli sõnul võib unevaegus tuua kaasa vaimsed ja füüsilised probleemid ning nende ennetamiseks tasuks katsetada eraldi voodites magamist.

Viimastel aastatel tehtud uuringud näitavad, et üha enam paare otsustavad eraldi magada. Möödunud aastal Prantsusmaal läbi viidud uuringus osutus selleks näiteks kümme protsenti.

Kuigi paljud kardavad, et sellega võib kaduda intiimsus, soovitatakse see korvata teistpidi: näiteks juua enne magamaheitmist koos tassike teed. Või veeta ärgates kvaliteetaega. Ja korraliku une puhul kaovad ka väsimusega kaasnevad nägelused või arusaamatused.

Ka California Berkeley ülikooli neuroteadlane, professor Matthew Walker selgitab oma taskuhäälingus, kuidas “unelahutus” võib unekvaliteedile ja seeläbi paarisuhtele hästi mõjuda ning jagab nõuandeid, kuidas eraldi magamise sobivust testida.

Seejuures nendib professor, et kõigile see muidugimõista ei pruugi sobida. Kuid kui uni on kaaslase kõrval magades häiritud, tasub “unelahutust” kindlasti testida. Walker kinnitab samuti, et kui omavaheline kommunikatsioon on paigas ja teineteisele võetakse enne uinumist ja pärast ärkamist aega, ei kannata selle tõttu ka paarisuhtes hädavajalik intiimsus.

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.