Psühholoogid tunnustasid päevaune ja mõnusa logelemise populariseerijaid

Esmakordselt anti üle kiituskiri päevaune ja mõnusa logelemise populariseerimise eest.Foto: Peaasi.ee

Rahvusvahelisel unepäeval, 17. märtsil tunnustas vaimse tervise portaal Peaasi Mart Juurt ja Andrus Kivirähki kiituskirjaga päevaune ja mõnusa logelemise populariseerimise eest.

Peaasi.ee tegevjuhi, kliinilise psühholoogi Anna-Kaisa Oidermaa sõnul on Mart Juur ja Andrus Kivirähk tunnustuse väärilised aastatepikkuse visa töö eest innustada töökaid Eesti inimesi päevasest unest lugu pidama ja mõnusalt logelema. 

“Piibellikult väljendades on nende töö olnud kui kaameli ajamine läbi nõelasilma. Paraku peetakse päevaund ja mõnusat logelemist laiskuse märgiks, kuid tegelikult on päevaste puhkehetkede võtmine vaimsele tervisele ääretult vajalikud. Igasse päeva tuleks planeerida vähemalt 15 minutit puhkust, et teha kosutav tukastus, vaadata aknast välja või lihtsalt lebada ja mõelda oma mõtteid,” rääkis Anna-Kaisa Oidermaa.

Uni ja puhkamine on üks vaimse tervise vitamiinidest. Viienädalase vitamiinikuur “Tasakaal on peaasi” jooksul soovitab Peaasi.ee proovida erinevaid nippe, et tugevdada vaimset vastupanuvõimet viies valdkonnas: uni ja puhkamine, tasakaalustatud toitumine, liikumine, head suhted ja meeldivate emotsioonide kogemine. 

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.