Unenõustaja jagab nõu, kuidas tagada endale väikese beebi kõrvalt kvaliteetne uni

Foto: Unsplash

Beebiuni unenõustaja Ketlin Reisi sõnul peab muutma enda öö võimalikult mugavaks: selleks tasub varuda voodi kõrvale joogiklaas, seada vajadusel valmis mähkmelaud ja riietuda nii, et sul jahe ei hakkaks.

Reisi sõnul peab noor ema enda unevajadusele korralikult tähelepanu pöörama. “Vastasel juhul võid kergesti sattuda nõiaringi, kus päevad vajavad ekstrapingutust ja õhtuti on seetõttu tunne, et nüüd oleks vaja lõõgastuda ja enda aega saada ekraanil meelistegevusi tehes,” sõnas ta. “Tulemuseks on hiline magamaminek ja järgmine päev algab taas raskelt.”

Kui oled puhanud, tunned, et päev on ka sinu jaoks heaks väärt aeg. “Võtad parema meelega ette kohtumisi sõbrannadega või käid beebiga lauluringis,” rääkis Reis. “Ja kui tunned, et ka beebi une parandamine annaks energiat juurde, võib suureks abiks olla unenõustajaga konsulteerimine.”

Et sul paremini meeles püsiks, kuidas tagada endale kvaliteetne uni, reastas Reis peamised nipid, millest lähtuda.

Korralikud unetunnid

Kõige olulisem soovitus: mine varakult magama. Põhiline on, et vaatamata uuele rollile emana, ei unustaks ära ka enda une eest hoolitsemist ja magaksid ööpäevas kokku seitse kuni kaheksa tundi.

Arvutagi kokku, mis kell peaksid magama minema, kui öösel on vaja ärkvel olla nii ja nii palju minuteid või tunde, et enda unevajadus oleks kaetud. See teeb emaks olemise lihtsalt kordades mõnusamaks.

Nutiseade peitu

Väldi uneajal ekraani ja kella vaatamist. Esiteks võib sealne valgus olla piisav, et alandada unehormooni melatoniini taset meie kehas ja seeläbi muuta meid erksamaks. Lisaks kõik need mõtted, mis hakkavad kerima, kui asud arvutama, mitmes kord on laps ärganud ja kui vähe ma veel magada saad enne beebi hommikust ärkamist. See ei toeta üldse und.

Valmistu uneks

Tegelikult võiksid vältida igasuguseid üleliigseid tegevusi keset ööd: pane endale vesi valmis, pane pudeliga toites termosega vesi ja pulber valmis, vaheta mähet sealsamas pimedas või kergelt hämaras toas, kui see üldse vajalik peaks olema. Ja võimalusel jaga öised tegevusi elukaaslasega.

Viibi värskes õhus

Käi igapäevaselt õues naturaalse päevavalguse käes. Uuringud on näidanud, et sedasi on ööune ajaks unehormooni tase kõrgem.

Vähem kohvi

Väldi kofeiiniga jooke ja toite pärast kella 12.

Toitu tervislikult

Söö igapäevaselt trüptofaani sisaldavaid toite, sest see toodab unehormooni. Head allikad on näiteks lõhe, kanarind, muna, spinat, pähklid, lehmapiim, kõrvitsaseemned ja tofu. Neid võiks tarbida koos süsivesikutega.

Unusta morn meel

Naera! Sest loomulikult ka see tõstab unehormoonitaset meie kehas

Lase ajul puhata

Kirjuta oma mõtted paberile üles. Väikese beebi kõrval võid tihti ärgata. Selleks, et iga kord ei saaks tegemata asjade nimekiri või mistahes peas ketrav mõte kummitama tulla, pane see endale kirja. Sedasi saad kindlustunde, et olulised asjad ei lähe meelest ja ajul on lihtsam puhata.

Soojalt riidesse

Emale, kes öösel imetab, soovitan rinnahoidjatest loobuda beebile kergemaks ligipääsuks ja jälgida, et enda riietus oleks piisav, vältimaks külmatunnet, mis ei lase endal rahulikult magada.

Rahustav sahin

Kui oled väga erksa unega, on suureks abiks valge müra või isegi kõrvatropid. Pärast beebi kuuendat elukuud võid kaaluda ka eraldi tubades magamist, kuid võimalusel võiksite tuba jagada vähemalt 12. elukuuni või soovi korral ka kauem.

 

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.