Antatsiidid. Need neutraliseerivad maohapet vähendades mao happesust ja pakuvad kiiret leevendust. Nad on levinud rohkem kui vaevuste leevendajad ning ei ole tihti piisavad pikemaajaliseks sümptomite leevendamiseks. Samuti võivad need olla väheefektiivsed ägeda sümptomaatika korral. Lühiajaliselt on aga mugav kasutada ja toime saabub suhteliselt kiiresti.
Prootonpumba inhibiitorid (PPI-d). Näiteks omeprasool, pantoprasool, esomeprasool jne. Vähendavad maohappe tootmist ja on tavaliselt tugevamad kui antatsiidid. Head raviefekti on oodata samuti alates 4–8 nädalast. Kasutatakse 1-2 korda päevas. Kui patsient on juba läbinud ravikuuri, aga tunneb ikkagi aeg-ajalt kõrvetisi, siis ta ei pea kannatama ning võib võtta ravimit vastavalt vajadusele.
Väga stressirohke elustiiliga haigetel on reflukshaiguse ravis mõnikord abi antidepressantidest.
Katsetada tasub looduslikke koostisosi sisaldavaid preparaate, mis vähendavad mao liigset happesust ning sellest tingitud ebamugavustunnet.
Kasutamisel peab pöörama tähelepanu koostoimetele teiste ravimitega, et ei oleks häiritud imendumine või toimemehhanism.
Mittemedikamentoosne
Esmane on elustiili muutmine: suitsetamisest loobumine, stressi juhtimine. Toitumise muutmine: vältige rasvaseid, vürtsikaid ja happelisi toite, tsitruseliseid puuvilju, tomatit, sibulat, samuti šokolaadi, kofeiini, alkoholi ja gaseeritud jooke. Need võivad ärritada söögitoru ja põhjustada kõrvetisi. Vältima peaks ka piparmünti, mis võib soodustada refluksi, kuna võib mõjuda lõõgastavalt söögitoru alumisele sulgurlihasele.