Jalgade tervis

Karedada jalad ja lõhenevad kannad – kuidas neid vältida?

Foto: Shutterstock

Jalataldade nahk on see, mis vaatamata püüdlustele kipub tihti kuivaks ning karedaks muutuma, mõnikord isegi lõhenema. Põhjuse võib olla vedelikupuudus, vähese õhuniiskusega ilmad, tundlik nahk, ebasobivad kingad…

Üks mis kindel – väga kuivadele või lõhenenud taldadele on vaja kiiret turgutust. Kui jalad hooletusse jätta, võivad lõhed muutuda sügavamaks ning valulikuks ja vajada juba põhjalikumat ning pikemaajalist ravi spetsialisti juures.

Kuidas jalgade kuivust ennetada?

Kindlasti peab jalgasid igapäevaselt (soovitatavalt nii hommikul kui ka õhtul) kreemitama. Kreem tuleb valida vastavalt naha seisukorrale – kui nahk on väga kuiv, võiks kasutada rasvasemat kreemi.

Kui kannad on lausa karedad, võiks õhtuti kasutada spetsiaalset kannapalsamit või mõnd jalasalvi ja paariks tunniks või üleöö sokid jalga jätta. Sel moel on salvi mõju efektiivsem.

Et jalgade kuivust ning lõhede tekkimist vältida, peaks jalgu regulaarselt koorima kooriva kreemiga. Nii saab lahti surnud nahast ning jalgade nahk püsib pehmena.

Tõhusalt aitab kuivapoolsed, karedad ja paksenenud kannad pehmemaks ka regulaarne soe jalavann. Soovi korral võib vannivette lisada ka mõnd pehmendavat õli, sügavniisutava toimega vannipalle või -trühvleid. Pärast vanni on nahk pehmem ning seejärel on lihtsam eemaldada ka paksendeid.

Otsi abi spetsialistilt

Kui kannad on juba nii karedad või lõhed sügavad ja valusad, ei tohi kindlasti probleemist mööda vaadata. Abi saab ilusalongis tehtavast pediküürist. Põletavama mure korral aga jalaravikabinetist, kus on abiks meditsiiniharidusega spetsialist, kes oskab teha ravipediküüri.

Jalaravikabinetti pöördumist ei maksa kindlasti häbeneda, sest seal osatakse vajadusel anda kiiresti abi ning anda nõu, kuidas probleemi leevendada.

Ravipediküüri kohta saad täpsemalt lugeda Tervisegeeniuse artiklit siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.