Jalgade tervis

Kas veenilaienditega peab kindlasti tegelema?

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Tunnustatud veresoontekirurg dr Veronika Palmiste avaldas sotsiaalmeedias enda arvamust, kas veenilaienditega peab tingimata tegelema ning milla on selleks õige aeg.

“Minu käest küsitakse sageli, kas ma pean oma veenilaiendeid eemaldama või millal on selleks õige aeg,” avaldas Palmiste, kelle seisukoht on, et veenilaienditega ei pea tegelema, kui patsient seda ei soovi ning ei otsi kosmeetilist korrektsiooni.

Veenilaiendid ei ole Palmiste kinnitusel kuidagi eluohtlikud. Ning kui mingist artiklist või arsti jutust jääb mulje, et veenilaiendite korrigeerimisega on kiire, võiks kindlasti ka teisesele konsultatsioonile mõne muu spetsialisti vastuvõtule minna.

“Mitte kunagi ärgem laskem oma veenilaiendeid opereerida või skleroseerida, kui pole selge, miks see kõik ette võetakse ning millist tulemust on oodata,” oli doktori arvamus.

Samuti pani ta südamele, et kõik kosmeetilised protseduurid ja operatsioonid tuleb ette võtta siis, kui see on konkreetselt patsiendile vajalik. Ning näiteks veenilaiendeid korrigeerida ei ole õige selleks, et mees armastaks rohkem või sõbranna kogu aeg ei kommenteeriks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.