Lapse tervis

Aprillist maini saab Tallinnas koduarsti kutsuda kuni 12-aastastele haigetele lastele

Foto: Shutterstock

Alates aprillist saavad lapsevanemad Tallinnas kutsuda nädalavahetustel koduarsti brigaadi kuni 12-aastasele ägedate haigussümptomitega lapsele. Eesmärk on võimaldada lapsele kiiremat arstiabi ning ühtlasi leevendada kiirabi ja lastehaigla erakorralise meditsiiniosakonna koormust koroonaepideemia ajal.

Tallinna abilinnapea Betina Beškina selgitas, et kui varasemalt sai koduarsti kutsuda kuni 8-aastastele lastele, siis nüüd laieneb teenus maikuu lõpuni ka 9-12aastastele lastele. “Viimasel ajal on paraku muutunud küllalt sagedaseks laste jäämine COVID-19 haigusesse ning lapsevanemad vajavad laste põetamiseks tuge ja nõu. Seepärast otsustasime praegu pakkuda arsti koju kutsumise võimalust kuni 12-aastastele lastele,” rääkis Beškina. “Koduarsti võivad nädalavahetustel kutsuda kõik Tallinnas viibivad haigestunud laste vanemad olenemata nende tegelikust elukohast.”

Koduarsti brigaadi sihtrühmaks on need ägedate tervisehäiretega lapsed, kes ei vaja kiireloomulist vältimatut abi, kuid kelle vanematel võib arstile minek olla raskendatud või ei piisa infotelefonilt saadud soovitustest. Koduarsti saab kutsuda reedel, laupäeval ja pühapäeval kella 14–22ni. Kõnesid võtab vastu Tallinna Kiirabi dispetšer numbril 6971145 kella 12–20ni, edastades kutse valves olevale koduarsti brigaadile. Päeva jooksul võetakse vastu kuni kümme visiiti, mis samal päeval ka täidetakse.

Väljakutseid teenindab Tallinna Kiirabi ja Tallinna Lastehaigla koostöös spetsiaalne arstibrigaad, kuhu kuulub arst-pediaater või üldarst ning erakorralise meditsiini tehnik. Kodusarsti brigaadi arstil on õigus välja kirjutada ka retsepte. Selleks, et tagada meedikute ja patsientide turvalisus koroonaviiruse ajal, on koduarsti brigaad visiite tehes täiskaitsevarustuses.

Mullu hilissügisest alustanud koduarsti brigaadi väljakutsete peamiseks põhjusteks on ägedad viiruslikud haigestumised. Koduarsti brigaadid on teinud kokku 184 visiiti, väikeste patsientide keskmine vanus on 2,2 aastat.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.