Lapse tervis

Hüvasti, rämpstoit! Direktorid hakkavad vastutama koolipuhvetite toiduvaliku eest

Saiakesed, friikartulid, magusad smuutid ja limonaad peaksid koolipuhvetites ajalukku jääma.Foto: Shutterstock

Kavandatav rahvatervishoiu seadus paneb koolidirektorid vastutama selle eest, et koolipuhvetites ja koolide müügiautomaatides ei pakutaks lastele ebatervislikku toitu.

Riigikogus jõuab esimesele lugemisele uus rahvatervishoiu seaduseelnõu, mida on ette valmistatud ligi kümme aastat. Kuigi paljud nõuded või põhimõtted on juba praegu soovitatavad, ei ole neil seni olnud seaduse sundi taga, mistõttu pole need täitnud oma eesmärki, kirjutab ERR.

Näiteks selgus, et ehkki koolipuhvetites peaks juba praegu pakutama tervislikku toiduvalikut, laiutavad lettidel endiselt maiustused ja rasvased snäkid. Nüüd paneb seaduseelnõu vastutuse puhvetite ja müügiautomaatide tervisliku toiduvaliku eest koolidirektoritele.

“Juhend on seni olnud soovituslik, milline see toit võiks olla. Edaspidi peaks koolidirektor seda ka ise jälgima, mida lastele pakutakse,” selgitas tervise- ja tööminister Tanel Kiik ERR-ile. Ehk koolijuhil on edaspidi võimalik tagada, et koolis soodustataks tervislikku toitlustamist.

Nii peaksid saiakesed, friikartulid, magusad smuutid ja limonaad koolipuhvetites ajalukku jääma, tuues asemele pudru, võileivad, keedumunad, keefiri, kama, pähklid ja puuviljad. Juhendi koolis müügiks sobivatest toitudest töötas välja tervise arengu instituut (TAI).

Seaduseelnõu läheb esimesele lugemisele järgmise aasta 12. jaanuaril.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.