Lapse tervis

Tallinnas saab taas kuni 12-aastatele lastele koduarsti kutsuda

Koduarsti saab kutsuda nädalavahetustel kuni 12-aastasele ägedate haigussümptomitega lapsele.Foto: Shutterstock

Lapsevanemad saavad pärast suvist pausi taas kutsuda nädalavahetustel koduarstibrigaadi kuni 12-aastasele ägedate haigussümptomitega lapsele – näiteks juhul, kui vanemal ei ole olnud võimalik lapsega perearsti juurde minna või laps haigestub puhkepäeval.

Koduarsti võivad nädalavahetustel kutsuda kõik Tallinnas viibivad haigestunud laste vanemad olenemata nende tegelikust elukohast. Koduarstibrigaadi teenus on loodud selleks, et pakkuda lapsevanematele tuge ning haigestunud lastele kiiremat abi arstliku läbivaatuse näol, samas leevendada ka kiirabi koormust Covid-19 kõrghooajal.

Koduarstibrigaadi sihtrühmaks on need ägedate tervisehäiretega lapsed, kes ei vaja kiireloomulist vältimatut abi, kuid kelle vanematel võib arstile minek olla raskendatud või ei piisa infotelefonilt saadud soovitustest.

Brigaad osutab teenust reedel, laupäeval ja pühapäeval kella 14–22ni. Kõnesid võtab vastu Tallinna kiirabi dispetšer numbril 6971145 kella 12–20ni, edastades kutse valves olevale koduarstibrigaadile. Päeva jooksul võetakse vastu kuni kümme visiiti, mis samal päeval ka täidetakse.

Väljakutseid teenindab Tallinna kiirabi ja Tallinna lastehaigla koostöös spetsiaalne arstibrigaad, kuhu kuulub arst-pediaater või üldarst ning erakorralise meditsiini tehnik. Kodusarstibrigaadi arstil on õigus välja kirjutada ka retsepte. Selleks, et tagada meedikute ja patsientide turvalisus koroonaviiruse kahtlusel, on koduarstibrigaad visiite tehes täiskaitsevarustuses. 

Eelmise aasta hilissügisest alustanud koduarsti brigaadi väljakutsete peamiseks põhjusteks on ägedad viiruslikud haigestumised. Koduarsti brigaadid on teinud kokku 184 visiiti, väikeste patsientide keskmine vanus on 2,2 aastat. Suvekuudel oli koduarsti teenus ajutiselt peatatud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.