Ravimid

Lugeja küsib: kas Eesti digiretsept toimib ka väljaspool Eestit?

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Tervisegeeniuse lugeja tundis huvi, kas Eestis ravimite soetamiseks välja kirjutatud digiretseptiga saab rohtusid osta ka Eestist väljaspool või peab vajalik ravimivaru olema reisile minnes alati kodust kaasa pakitud.

Haigekassa vastus on, et Eestis väljastatud digiretseptiga ravimi ostmine on alates käesoleva aasta 1.juunist võimalik Soomes. Teised Euroopa Liidu riigid liituvad piiriülese digiretsepti lahendusega järk-järgult.

Kindlasti peab retsepti ostma minnes kaasas olema ID-kaart või pass.

Ravimite hüvitamise protsess on haigekassa esindaja sõnul samasugune nagu paberretsepti puhul. Soomes tuleb Eestis ravikindlustatud inimesel talle Eestis välja kirjutatud ravimi eest kõigepealt tasuda täishind. Hiljem on võimalik ravimi eest makstud summa tagasi küsida haigekassalt tagasimakse avalduse ja ravimi ostutšeki alusel.

Eestis väljakirjutatud retseptide puhul hüvitatakse retsept Eestis kehtivate tingimuste ja piirhinna alusel ja seetõttu toimubki hüvitamine tagantjärgi.

Kui retsept on välja kirjutatud välisriigis, siis kirjutatakse/väljastatakse soodustusega retsept EL kindlustust tõendava dokumendi (EHIC-Euroopa Ravikindlustuskaart, E123, E112) alusel. Retsepti eest tasub välisriigi kindlustus ning hiljem arveldab välisriigi kindlustus inimese koduriigi kindlustusega. Hüvitamisel arvestatakse välisriigi hinnakirja.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.