Seksuaaltervise kliinik kolib uuel aastal T1 keskusesse

Seksuaaltervise kliiniku kabineti eskiis.Allikas: Seksuaaltervise Kliinik

Alates 2023. aasta jaanuarist võtab seksuaaltervise kliinik noori ja täiskasvanuid vastu T1 keskuses. Kliiniku vastuvõturuumid hakkavad asuma keskuse kolmandal korrusel. Koos kliinikuga kolib T1 keskusse ka seksuaaltervise liit.

„Seksuaaltervise kliinik pakub erinevaid seksuaaltervisega seotud teenuseid. Kuni 26-aastased (kaasa arvatud) noored saavad kliinikus tasuta seksuaaltervisega seotud nõustamist ja teenuseid. Kuna kliinikust saavad abi  ka Tallinnast väljaspool elavad inimesed, siis T1 eeliseks on kindlasti väga hea asukoht,“ ütles kliiniku juhataja dr Mairi Kaha.

Seksuaaltervise kliinikule rajatakse spetsiaalsed ruumid, kus 270 ruutmeetril asuvates kabinettides hakkavad vastuvõtte tegema nii naistearstid, ämmaemandad, psühholoogid, noortenõustajad kui ka üldkirurg/noormeeste nõustaja.

Kuni käesoleva aasta lõpuni tegutseb kliinik Tallinnas aadressil Mardi 3. Seksuaaltervise kliinik tegutseb alates 2002. aastast. Lisaks noorte vastuvõtule on kliinikus samuti tasuta naistearsti vastuvõtt haigekassa kindlustust omavatele patsientidele, kes on vanemad kui 26 aastat – lisandub vaid 5-eurone visiiditasu.

„Seksuaaltervise kliinik on esimene T1-s tegevust alustav tervishoiuasutus ning eriti oluline on see, et nad pakuvad tasuta nõu ja tuge noortele. Kliinik hakkab asuma T1 kolmandal korrusel, mis saab lähitulevikus endale täiesti uue sisu. Lisaks tervise- ja iluteenustele koonduvad sinna erinevad huvitegevused ja spordiklubid, mis kõik suurendab keskuses pakutavate teenuste valikut,“ ütles T1 tegevjuht Tarmo Hõbe.

Näiteks järgmise aasta alguses avab omad uued ruumid T1 keskuses ka söömishäirete liit, kes pakub põhitegevusele lisaks ortopeedi, endokrinoloogi ja reumatoloogi vastuvõtte.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.