Insuldipatsiendid saavad tuge regionaalhaigla uuest mobiilirakendusest

Neuroloog dr Siim Schneider.Foto: Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Insuldipatsiendid ja nende lähedased saavad tasuta alla laadida Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) mobiilirakenduse Patient Journey, mille eesmärk on toetada insulti haigestunud inimest ja tema lähedasi uue elukorraldusega toimetulekul.

Regionaalhaigla neuroloogi Siim Schneideri sõnul mängib insuldist taastumise juures olulist rolli see, mis saab patsiendist pärast haiglaravi lõppu, vahendab haigla.

“Ravimite võtmine, töövõime hindamine, kodukeskkonna turvalisus ning hirm korduva insuldi ees on ainult üksikud näited teemadest, millega insuldi läbi teinud inimesed pärast haiglast lahkumist kokku puutuvad,” selgitas Schneider.

Selleks, et üleminekut paremini toetada on PERH Schneider sõnul eriala spetsialistidega koondanud usaldusväärse info ühte mobiilirakendusse.

Tasuta eesti- ja venekeelse rakenduse nimega Patient Journey saab alla laadida Google Play’st või App Store’ist. Alla laaditud rakenduses tuleb valida teenuseosutajaks Põhja-Eesti Regionaalhaigla ning raviteekonnaks insult. Projekti rahastab Eesti Haigekassa.Foto: kuvatõmmis

Insuldiäpi eesmärk on pakkuda tõenduspõhist teavet insuldijärgse elu ja toimetuleku kohta. Näiteks leiab sealt juhised, kuidas vähendada korduva insuldi riski ning kuidas halvatud kehapoolega inimese toimetulekut hõlbustada.

Lisaks saab äpis pidada interaktiivset vererõhupäevikut ning märkmikku, kuhu taastumise kohta märkmeid teha. Abi saamiseks suunab äpp otse kasulikele numbritele, aadressidele ja veebilehtedele, kuhu insuldist taastuja ning tema lähedased saavad vajaduse korral pöörduda.

Regionaalhaigla insuldi raviteekonna projektijuht Triin Naudi loodab, et inimesed leiavad  rakendusest vastused enamusele oma küsimustele.

“Äpi alla laadinud inimestelt ootame huviga tagasisidet rakenduse sisu ja kasutajamugavuse kohta – vaid nii saame ka edaspidi patsientidele ja lähedastele paremat tuge pakkuda,” ütles Naudi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.