Tehnoloogia

Lastekliiniku uus robotseade motiveerib lapsi aktiivselt taastusravis osalema

Tyrosolution'i robotseade aitab väikeseid patsiente nende taastusravis.Foto: Tartu Ülikooli Kliinikum

Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliinikus on nüüdsest väikeste patsientide üheks taastusravi võimaluseks ka robotseade, mis motiveerib väikeseid patsiente aktiivselt taastusravi protsessis osalema.

Robotseadet kasutatakse seljaajukahjustusega, traumaatilise peaajukahjustusega, ühe kehapoole halvatusega, insuldi läbi elanud, neuroloogiliste häirete või erinevate skeleti-lihassüsteemi probleemidega laste taastusravis.

Arvutimängu meenutav seade motiveerib last aktiivselt taastusravi protsessis osalema ning muudab rutiinsed harjutused mänguliseks.

Kuna robotseade toetab kätt, julgustab see patsienti kätt rohkem liigutama ja kõiki allesjäänud motoorseid funktsioone kasutama. Robot annab reaalajas tagasisidet ja võimaldab seega terapeudil koheselt masina seadeid vastavalt vajadusele korrigeerida.

“Tänan südamest Lastefondi ja kõiki inimesi ning ettevõtteid, kes on aidanud kaasajastada taastusravikäsitlust kliinikumis. Robotseade loob eeldused taastusravi protsessi oluliselt efektiivsemaks muutmiseks, samuti on sellise uudse seadme kasutusele võtmine motiveeriv nii patsientidele kui ka töötajatele,” sõnas Tartu Ülikooli Kliinikumi ravijuht dr Andres Kotsar.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.