Esimest korda Tartu Ülikoolis kasutati kursusel täies mahus tiimiõppe veebipõhiseid asünkroonseid seminare.
Tiimiõpe on tõenduspõhine rühmaõppe strateegia, mis keskendub koostööle. See töötati välja Ameerika Ühendriikides majanduse õpetamiseks, kuid leidis kiiresti rakendust ka paljudel meditsiinierialadel ja kõigil õppeastmetel. Veebipõhise tiimiõppe metoodika juurutati Tartu Ülikooli kolmanda kursuse arstiõppes patoloogilise anatoomia aines 2020. aastal, mil koroonapandeemia sundis kogu õppetegevuse veebi üle viima.
„Nägime, et traditsioonilise passiivõppe loengu asendamine aktiveeriva õppevormiga motiveeris üliõpilasi ainet järjepidevalt õppima ning arendas argumenteerimise ja koostöö oskusi. Lisaks sai see väga head tagasisidet,“ sõnas Minajeva.
Digitaalsed mikropreparaadid
Suurt kiitust pälvis ka paari aasta eest ellu viidud uuendus: õppetöös kasutatavate mikropreparaatide tegemine digitaalseks. „Patoloogilise anatoomia õppekavva kuulub alati valimik erinevate haiguste puhuseid koemuutusi, mida õpitakse tundma histoloogiliste koelõikude alusel. Siiamaani tuli neid uurida valgusmikroskoobis. Kui varem tuli preparaatide õppimiseks leida õppetöövälisel ajal eraldi aega, siis praegu saab seda teha vabalt igal ajal ja igas kohas,“ rääkis Minajeva. Ta selgitas, et preparaadid on organiseeritud koos vastavate juhendite ja õppevideotega teemade kaupa andmebaasidesse.
Motiveeriv e-kursus
Minajeva sõnul oli tagasiside patoloogilise anatoomia e-kursuse kohta pikk, põhjalik ja mis eriti rõõmustav – positiivselt innustav. Eriti kiideti kursuse ülesehitust, mida peeti väga selgeks ja arusaadavaks. Samuti teenisid kiitust uuenduslikud veebimaterjalid.