Tehnoloogia

Nüüd saab SYNLABis tehtud koroonatesti tulemusi vaadata veebist

Foto: Shutterstock

Alates neljapäevast saab SYNLABis tehtud koroonaanalüüside tulemusi näha tasuta mobiilirakenduses TESTI. Samast saab genereerida ja edastada ka tasuta sertifikaadi, mida läheb vaja seoses reisimise või töötamisega.  

Rakenduses on alates veeburarist tehtud analüüside tulemused

TESTI mobiilirakendust saab alates neljapäevast oma mobiiltelefoni laadida leheküljelt testi.me. Rakendusse on üles laaditud kõik alates tänavu veebruarist SYNLABi laboris Eesti elanikele tehtud üle 320 000 koroonaviiruse SARS‑CoV‑2 analüüsi tulemuse.

Kes ei soovi rakendust endale telefoni laadida, võib analüüsitulemust vaadata ka rakenduse kodulehelt testi.me.
 
Registreerides ennast rakenduses kasutajaks Mobiil-ID või Smart-ID alusel, on rakendusest leitavad oma tulemused kõigil, kes on andnud ninaneeluproovi perearsti saatekirja alusel, reisilt naastes piiril, osalenud Tartu Ülikooli teadlaste seireuuringus, on läbinud eesliini- või laustestimise. Samuti neil, kes kuuluvad haigestunu lähikontaktsete hulka, kes saavad karantiini lühendamiseks teha tasuta testi mitte varem kui kümnendal kontaktijärgsel päeval.

Samuti on rakendusse laetud kõik tasuliste analüüside tulemused, kui proov on antud SYNLABis, Medicumis, Qvalitases, Confidos jm erameditsiiniasutustes, mis saadavad proove SYNLABi laborisse.

Juba lähiajal näeb platvormil ka SYNLABis antud antikehade proovi tulemusi.

Rakendus genereerib sertifikaadi tasuta

SYNLAB Eesti teenusejuht Karin Kallikormi sõnul on TESTI rakenduse suurim väärtus lihtne ja mugav võimalus genereerida endale analüüsi tulemuse kohta tasuta sertifikaat.

Peamiselt just reisimiseks vajaliku sertifikaadi koostamine on seni olnud aeganõudev käsitöö, samuti on neid seni väljastatud tasulise teenusena 10-13 euro eest. TESTI rakenduses toimub sertifikaadi loomine automaatselt ja mis kõige olulisem – tasuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.