Tehnoloogia

Uus GPS-rakendus on oluliselt lihtsustanud vaktsiinide laialivedu

Vaktsineerimise koht ei ole seotud inimese ametliku elukohaga – kõik võivad broneerida aja endale sobivasse piirkonda üle Eesti.Foto: Shutterstock

15. märtsil käivitas ravimite laialikandega tegelev ettevõte Magnum Logistics GPSi-põhise digirakenduse, mis lubab COVID-19 vastu vaktsineerijatel jälgida neile tellitud vaktsiinidooside liikumist reaalajas – kahe esimese nädalaga on Magnumi digirakenduse abil tehtud üle 1300 vaktsiinitellimuse laialikannet.

Lahendus on muutnud oluliselt lihtsamaks perearstide töö, kes saavad vaktsiinide täpse saabumisaja järgi oma patsiente kaitsesüstimisest aegsasti teavitada. 

Magnum Logisticsi GPS rakendus valmis koostöös firmaga GSM Tasks ja see käivitati ettevõtte enda itnitsiatiivil, et muuta vaktsiinide laialikanne ladusamaks.

Magnum Logisticsi COVID-vaktsiinide laialikandeid juhtiva Raivo Roolaiu sõnul on perearstide tagasiside olnud seni eranditult positiivne. “Me teeme selle rakendusega vaktsineerijate töökorralduse märksa lihtsamaks ja mis veel tähtsam, patsientidele mugavamaks,” ütles Roolaid

Magnum Logistics korraldab praegu enamuse COVID-19 vaktsiinidooside laialivedu terviseameti kesklaost Tallinnas üle Eesti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.