Video: Viljandi haigla hoonete vahel transpordib analüüside materjale mehitamata robotkuller

Uudne lahendus sündis Viljandi haigla ja robotkullereid arendava ja tootva Clevon'i koostöös.Foto: Kevin Karlson

Esmaspäevast, 27. veebruarist liigub Viljandi Haigla hoonete vahel mehitamata kaugjuhitav robotkuller, mille ülesandeks on toetada haiglat patsientide analüüside transportimisel osakondadest laborisse.

„Arutasime kolleegidega, milline oleks sujuvam, kiirem, turvalisem ja töötajate aega väärtustav lahendus proovimaterjalide transpordiks Viljandi haigla erinevatest hoonekompleksidest haigla laborisse,“ tutvustas idee sündi haigla õendusjuht Saima Hinno.

Mõttetalgute käigus sündis mitmeid lennukaid ja keskkonnasäästlikke ideid ning nii jõutigi robotkullerini. “Clevoni inimesed olid pakutud koostöö mõttest huvitatud ning üheskoos lõime sobiva lahenduse,“ lisas Hinno.

Clevoni juhatuse liige Arno Kütt ütles, et pikalt ei tulnud mõelda ning pärast vajalike analüüside tegemist võeti ettepanek vastu. „Oluline on testida uusi tehnoloogilisi lahendusi, mis haigla personali rasket tööd kergendaksid. Meie mitmeotstarbeline platvormsõiduk CLEVON 1 sobib kasutamiseks erinevates ärivaldkondades, nii ka haiglates,“ kirjeldas ta.

Kütt lisas, et käesolev koostöö on taaskord heaks näiteks, et ka Clevoni väikeses kodulinnas Viljandis on võimalik katsetada maailmatasemel tehnoloogiat.

Uus robotkuller vurab Viljandi haigla peahoone ning Jämejala pargis asuvate osakondade vahel neljal korral päevas graafiku alusel. Tühjad anumad ning juba proovimaterjalidega täidetud mahutid paigutavad haigla töötajad robotkulleri ilmastikukindlasse ja PIN-kood lukuga kaitstud kaubaruumi kokkulepitud aegadel. Kui proovimaterjalid kogutud, naaseb mehitamata kaugjuhitav robotkuller haigla peahoone juurde, kust labori töötaja võtab saadetised ning viib laborisse analüüsimiseks. 

„Katsutid proovimaterjalidega on pakitud hoolikalt spetsiaalsetesse konteineritesse, mis asetatakse termokastidesse ning paigutatakse mehitamata robotkulleri kaubaruumis paiknevale stabiilsele alusele, nii on tagatud nende kvaliteetne nõuetele vastav transport,“ kirjeldas haigla haldusjuht Andrus Plees.  

Haigla haldusjuhi sõnul plaanitakse esialgu mehitamata kaugjuhitava robotkulleri abiga transportida vaid proovimaterjale. „Kui Jämejala pargi inimesed mehitamata robotkulleri omaks võtavad, lahendus kõiki osapooli rahuldab ning koostöö sujub, võib lisanduda ka teisi teekondi ning muude vajalike vahendite transporti. Mõtteid meil sel teemal juba on,“ avaldas Plees.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.