Tervisesport

100 000 kilomeetrit vabariigi terviseks: terviserajad kutsuvad eestlasi aktiivselt liikuma

Terviseradadel suusatamas.Foto: Jarek Jõepera

Eesti terviserajad kutsuvad traditsiooniliselt kõiki inimesi 24.-27. veebruaril oma lemmikterviserajale, et liikuda üheskoos vabariigi terviseks. Eesmärk on nelja päevaga koguda kokku 100 000 kilomeetrit.

Terviseradade juhataja Assar Jõepera kutsub radadele liikuma kõiki inimesi, nii noori kui vanu, peresid kui sõpruskondi ning seda alates päikesetõusust 24. veebruaril.

“Liikumine värskes õhus on nii füüsiliselt kui ka vaimselt väärtuslik kingitus nii endale, oma perele kui ka tervele Eestile. Meie soov on kutsuda inimesi pidupäeva tähistamiseks õue liikuma ja anda neile samas uusi liikumisideid,” sõnab Jõepera. 

24.-27. veebruaril toimub üle Eesti mitmeid liikumisüritusi, suusatreeninguid, matku ja võistlusi, millest võib igaüks osa võtta. “Oleme äärmiselt rõõmsad, et president Alar Karis näitab liikumisaasta 2023. puhul innustavat eeskuju 20. presidendimatkal, mis algab 26. veebruaril kell 11.15 Aegviidu raudteejaamast,” lisab ta.

Liikumiskilomeetrite arvestus toimub reaalajas terviseradade veebilehel – selleks peaksid kõik liikujad radadel käimise järel distantsi kodulehele sisestama. Arvesse lähevad ka väljaspool ametlikke terviseradu kogutud kilomeetrid, näiteks parkides, kergliiklusteedel ja metsades läbitud vahemaad. Nii on kõigil võimalik leida kodulähedane ja turvaline paik liikumiseks.

“Kõik nelja päeva jooksul registreeritud kilomeetrid liidetakse ja proovime nende jooksul kokku koguda 100 000 kilomeetrit. Seega, kõik rahvas liikuma, iga okas loeb,“ kutsub Jõepera. Kõik liikujad on oodatud jagama pilte ja videosid sotsiaalmeedias, teemaviitega #terviserajad ja #vabariigiterviseks.

Vabariigi aastapäeva nädalal toimub üle Eesti asuvatel terviseradadel mitmeid tegevusi, näiteks Tori Vastlatrall, “Võhandu veskid” matk, “Türi Suusatalv” 4. etapp, Pärnu-Jaagupi vastlapäev, Viljandimaa suusasarja 5. etapp, Palivere suusasarja 4. etapp, Vabariigi matk Põlgastes, Kõrveküla Maanaiste Seltsi matk “Liigume terviseks”, Põlva rahvamatk “Tere hommikust, Eesti”, 25. Tallinna suusamaraton Kõrvemaal, Tabasalu jooks-matk ja palju teisi vahvaid üritusi. Lisaks on kõik huvilised oodatud osalema juba eelnevalt mainitud 20. presidendimatkal.

Rohkem infot leiab kodulehelt terviserajad.ee ja Facebooki sündmusest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.