Liikumisaasta kutsub aprillis üle Eesti tasuta treeningutesse

Kõnd, jooks ja tants on enamusele kättesaadavad ja jõukohased võimalused südame tervise tugevdamiseks.Foto: Shutterstock

Aprillis on liikumisaasta fookuses südame tervis ning selle tugevdamine regulaarse liikumise kaudu – kõndides, joostes, tantsides või muul moel mõõdukas tempos liikudes.

Terve kuu jooksul on üle Eesti võimalik osa võtta algajatele mõeldud tasuta treeningutest, avatud tundidest ja infoüritustest, mis aitavad teha tutvust kõnni, kepikõnni, jooksu ja tantsuga.

„2021. aastal Eestis läbiviidud täiskasvanute liikumisaktiivsuse uuringu tulemusel selgus, et 58% inimestest on kehaliselt väheaktiivsed. See tähendab, et nende liikumisaktiivsus on väiksem kui tervise hoidmiseks on vajalik,” tõdes liikumisaasta projektijuht Janne Tomberg.

Seejuures pole umbes veerandil inimestest kunagi olnud hobi, mis seostuks liikumise või spordiga, pisut rohkem on neid, kel on olnud sportlik hobi, kuid täna nad liikumis- või spordiharrastusega enam ei tegele. “Kui vaadata, millega tegelevad need inimesed, kes ütlevad endil olevat liikumisega seotud hobi, siis kõige enam käiakse lihtsalt kõndimas või tegeletakse kepikõnniga,“ märkis Tomberg.

„Kõnd, jooks ja tants on enamusele kättesaadavad ja jõukohased võimalused südame tervise tugevdamiseks. Südamekuuks planeeritud tegevuste kaudu soovimegi aidata inimestel neid liikumisvõimalusi enda jaoks rohkem avastada,“ lisas Tomberg.

Millise treeninguga aprillis tutvust teha?

Kepikõnni liidu juhendajad pakuvad aprillis tasuta kepikõnni tehnika koolitusi ning kutsuvad üheskoos seda ala avastama. Koolitused toimuvad mitmes kohas üle Eesti, kohapealt on võimalik laenutada ka käimiskeppe.

Kõnnime Koos juhendatud jalutusgrupid ootavad uusi liitujaid, pakkudes liikumiseks seltskonda ja toetades regulaarse liikumisharjumuse kujunemist. Jalutusgrupid toimetavad tasuta üle Eesti, jalutatakse kord nädalas koos spetsiaalse koolituse läbinud grupijuhiga kuni üks tund korraga. Jalutuskäigu tempo on rahulik, jalutama on oodatud igas eas inimesed.

Eesti suurim jooksuürituste eestvedaja spordiürituste korraldamise klubi kutsub alustavaid jooksuhuvilisi kevadistele ühistreeningutele. Treeningud aitavad selgeks saada jooksutehnika ning soovi korral ka valmistuda rahvajooksu üritusteks.

Tasuta jooksutreeningud toimuvad aprilli teises pooles ka terviseradadel üle Eesti, kus jooksutreenerid jagavad nõuandeid ja kogemusi nii algajatele kui edasijõudnud jooksuhuvilistele.

Nendele, kellele meeldib ennast liigutada muusika saatel, pakub tantsukunsti ja tantsuhariduse liit aprillis hulganisti võimalusi tutvuda erinevate tantsustiilidega ja katsetada tantsulist liikumist – toimuvad liikumisaastale pühendatud avatud tunnid, töötoad, seminarid, kontserdid, etendused ja muud tantsusündmused, mis on leitavad kalendrist.

Liigutav inimene on rõõmsam inimene

Südamekuule annab hoogu liikumisaastaga ühinenud funk-bänd Kangelased, kes kutsub inimesi üles avastama liikumise rõõmu nende loo „Horisontaalselt“ saatel ja jagama seda teistega sotsiaalmeedias, kasutades teemaviidet #kangelasedliiguvad.

„Meie pundi põhiline missioon on panna inimesed liikuma. Kõige tihedamini tantsides, sest enamik inimesi ei peagi seda otseselt trenniks ja nii saame panna inimesed enesele teadmata oma kehale head tegema, mis on eriti magus. End liigutav inimene on rõõmsam inimene,“ ütles Kangelaste kitarrist Sten-Olle Moldau.

Info liikumisaasta aprilli algatustest on koondatud liikumisaasta veebilehele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.