Tervisesport

Õismäel avatakse ligi 10 000 ruutmeetril laiuv spordi- ja spaakeskus

Õismäe uus spordi- ja spaakompleks Ring.Foto: Ring

Tallinnas Õismäel avatakse täna ligi 10000 ruutmeetril laiuv spordi- ja spaakeskus Ring, mis mahutab endas korvpallikompleksi, soojendatud liivaga rannavolle ja -jalka väljakuid, 24/7 avatud Gym! jõusaali, mitmeid treeningsaale ja Õismäe esimest tosina saunaga spaakompleksi.

“Ring saab lisaks esiliiga korvpalluritele uueks koduks ka mitmele spordikoolile. Siin hakkab treenima kokku umbes 1500 last,” ütles Tallinna spordiakadeemia Kalev juht Eduard Beilinson, kelle sõnul mahub uue korvpallikompleksi tribüünidele kuni 500 pealtvaatajat.

Eesti moodsaima saali esimene rahvusvaheline noorte korvpalliturniir toimub juba sel nädalvahetusel ja sellest osavõtjad majutatakse samas kompleksis asuvas enam kui 100-kohalises sportlashostelis.

Uue spordikeskuse suurim rentnik on jõusaalikett Gym!, mille uus ööpäevaringselt avatud esindusklubi avab uksed 31. oktoobril. Lisaks asuvad hoones multifunktsionaalsed treeningsaalid, kus saab tegeleda kehakultuuriga judost joogani, ning soojendatud liivaga rannavolle ja -jalgpalli väljakud.

“Tegemist pole mitte lihtsalt järjekordse spaa või järjekordse spordihalliga, vaid oma funktsionaalsuse ja mahtude poolest täiesti unikaalse hoonega kogu Eestis,” kommenteeris hoone omanik ja spaa-operaator Kalle Kuusik. Ta rõhutas, et kuigi Haaberstis elab rohkem inimesi kui Pärnu linnas, saavad linnaosa elanikud alles nüüd oma päris esimese korraliku kodulähedase spaakeskuse.

Spordihoone ehitas Mapri Ehitus, keskuse arhitektuurne lahendus pärineb Asum Arhitektidelt, sisekujunduse tegi Nion, väli- ja sisegraafika eest hoolitses Velvet.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.