Tervisesport

Paikusel saab nüüd trenni teha uues välijõusaalis

Paikuse välijõusaal.Foto: Pärnu linnavalitsus

Tallinna linnavalitsusest on ikka aeg-ajalt tulnud teateid uute välijõusaalide lisandumisest. Nüüd on spordiharrastajaid rõõmustav uudis tulnud aga Pärnu linnavalitsusest – nimelt on tuttuus välijõusaal valmsi saanud Paikuse alevis Teeveere pargis.

Välijõusaalis leiavad sobivat tegevust nii päris algajad trennitegijad kui tõsisemat jõutrenni harrastavad spordihuvilised.

Kui varasemalt olid sellel pargialal rööbaspuud, tõmbekang, kõhu- ja seljalihaste pink ning eritasapinnaline astmestik, siis uhiuues välijõusaalis on kasutajate päralt ka erineva funktsiooniga pingid nagu õla-, rinnalt surumise-, alttõmbe- ja kükipink.

Uue sisu saanud jõulinnakus annab teha kogu keha hõlmavat jõutreeningut ning seda nii oma keharaskuse kui ka muudetavate raskustega. „Kuna jõulinnaku inventar sai välja valitud selle põhimõttega, et neid seadmeid kasutades oleks treeningusse kaasatud suuremad lihasgrupid, kuid samas võiksid seadmed olla piisavalt atraktiivsed kutsumaks kõiki inimesi neid kasutama, võib öelda, et Paikuse jõulinnakus leiavad tegevust erineva kehalise ettevalmistusega inimesed. Tuleb vaid olla natuke loov ja kui loovusest puudu jääb, siis Internetist leiab hulgaliselt asjalikke õpetusi ja soovitusi,“ ütleb Paikuse spordikeskuse juhataja Roland Šimanis.

Välijõusaal paikneb Teeveere pargis, millel on terviseedenduslik potentsiaal ja eeldused kujuneda mitmekülgseks tervisespordi alaks. Korralik välijõusaal siin juba on, edaspidi võiks parki lisanduda veel teisigi liikumisvõimalusi.

„Teeveere park on ilus ja hea ligipääsetavusega jõeäärne ala, mida ümbritseb suhteliselt tihe asustus. Pargi läheduses asuvad mitmed olulised asutused nagu Paikuse kool, politseikool, spordikeskus ja päevakeskus. Jõulinnakule on see roheala igati sobilik koht,“ märgib Šimanis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.