Suvine rajavallutaja väljakutse innustab üle Eesti aktiivselt liikuma

Miks mitte proovida suvel mõnda sportlikku tegevust, mida varem ei ole proovinud?Foto: Shutterstock

Terviseradade eestvedamisel algab täna suvine #rajavallutaja väljakutse, mis kutsub nii lapsi, noori kui ka täiskasvanuid liikuma terviseradadel üle Eesti.

Eesti terviseradade juhi Assar Jõepera sõnul võiks olla liikumine loomulik osa suvepuhkusest. Teame ju kõik, kui kasulik on liikumine meie kehale, vaimsele tervisele, une kvaliteedile ja produktiivsusele, seda igas vanuses.

“Minul on aktiivse liikujana suur rõõm näha, kui palju inimesi suvistel terviseradadel liikumist harrastavad. Olgem ausad, kõikide mõnusate suvetegevuste kõrval on kerge sportlik aktiviteet just see, mis laeb sügiseks täis nii füüsilise kui ka vaimse tervise akud,” sõnab Jõepera. 

Kuigi suvepuhkuste aegu on paljud pered oma tavapärastest trennipaikadest-spordisaalidest eemal, leidub mõnusaid treeninguvõimalusi igal pool. Nii on näiteks terviseradade võrgustikus enam kui 120 rada, kus on võimalik muuhulgas jalutada, matkata, joosta, sõita rattaga.

“Paljud rajad asuvad spordikeskuste läheduses, kust on võimalik mugavalt varustust laenutada, olgu selleks maastikuratas, aerusurfilaud või discgolfi kettad. Miks mitte proovida mõnda tegevust, mida varem ei ole proovinud?” julgustab Jõepera rohkem liikumisele tähelepanu pöörama.

“Loodetavasti innustab #rajavallutaja väljakutse kodust kaugemaid terviseradu avastama ja näeme peatselt rohkem kui miljonit terviseradade kasutuskorda kuus. Me ei ole eesmärgist kaugel, sest palaval juunikuul liiguti terviseradadel kokku 930,000 korda, mida on eelmise aasta juuniga võrreldes 12% rohkem,” rõõmustab Jõepera.

#rajavallutaja väljakutses osalemiseks on vaja sportida või liikuda vähemalt kümnel erineval terviserajal ning postitada külastusest rajakaardiga foto või video terviserajad.ee veebi. Kõik liikujad on oodatud tegema terviseradadelt postitusi ka sotsiaalmeediasse lisades teemaviite #rajavallutaja. Väljakutsel saab osaleda kuni 18. septembrini.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.