Terviseradadel toimuv jooksunädal kutsub tasuta treeningutele

Pühi tossudelt tolm ja omanda jooksunädalal häid jooksunippe!Foto: Eesti Terviserajad

Täna, 20. mail algab terviseradade eestvedamisel üle-eestiline jooksunädal, mille kestel annavad nimekad treenerid 60 tasuta jooksutreeningut. Treeningutele on oodatud nii jooksuga alustajad kui ka harrastusjooksjad. 

Terviseradade juhataja Assar Jõepera sõnul on huvi jooksunädala treeningute vastu väga suur. “Eelmisel aastal jooksunädala raames toimunud 46 juhendatud jooksutrenni osutusid väga menukaks ja treeningutel osales üle 500 jooksuhuvilise. Käesolevaks aastaks on jooksutundide arv suurem ja ootame treeningutele ka rohkem huvilisi,” sõnas Jõepera.

“Pikalt vindunud kevad on lõpuks päikseliseks muutunud, mistõttu on parim aeg jooksutossud jalga tõmmata ning suunduda radadele liikuma,” innustas Jõepera. 

Jooksunädala treeningud toimuvad 20.-26. maini Tallinnas, Keilas, Sakus, Tapal, Tamsalus, Tartus, Pärnus, Narvas, Jõhvis, Viljandis, Võrus, Põlvas, Saaremaal, Hiiumaal ja mitmetes teistes Eestimaa paikades. Treeningutel, kuhu on oodatud liikumishuvilised igas vanuses, antakse nõu, kuidas jooksutrennidega alustada, milliseid harjutusi trenni eel ja järel teha ning kuidas jooksmisest tervislik harjumus teha.

Treeneriteks on teiste seas mitmekordsed Eesti meistrid Roman Fosti, Toomas Tarm, Maile Mangusson, Ahto Tatter, Margus Pirksaar, Leonid Latsepov, Kaisa Kukk, ultrajooksjad Hannes Veide, Leivo Sepp ja Raili Rüütel, endine laskesuusataja Raido Ränkel jpt. Treeningutele saab registreeruda läbi Scult äpi.

Jooksutrennide ajakava

Harjumaa

  • 20. mai, kell 17:00 Järve terviseraja Merko parkla / juhendaja Roman Fost
  • 20. mai, kell 18:00 Kalamaja pargi kabel / juhendaja Marika Minlibajeva
  • 20. mai, kell 18.30 Kangru terviseraja korvpalliväljak / juhendaja Indrek Vaher
  • 21. mai, kell 18:00 Merimetsa Terviserada (Paldiski mnt poolne parkla) / juhendaja Jürgen Soo
  • 21. mai, kell 18:00 Saku terviseraja suusamaja / juhendaja Maile Mangusson
  • 21. mai, kell 18:00 Kiili pargi terviserada / juhendaja Janar Säkk
  • 22. mai, kell 16:00 Keila Terviseraja parkla / juhendaja Urmas Paejärv
  • 22. mai, kell 18:15 Merimetsa Terviserada (Paldiski mnt poolne parkla) / juhendaja Jürgen Soo
  • 22. mai, kell 18:15 Saue Sarapiku terviseraja jõulinnak / juhendaja Anniriin Minlibajeva
  • 22. mai, kell 18:30 Kehra terviserajad (koguneme terviseraja alguses) / juhendaja Joonas Kuuskla
  • 22. mai, kell 18:30 Tabasalu spordikompleksi ees / juhendaja Liina Kasela
  • 23. mai, kell 18:00 Õismäe raba terviserada, Vana-Rannamõisa tee parkla / juhendaja Ahto Tatter
  • 23. mai, kell 17:00 Järve Terviserada, Merko parkla / juhendaja Toomas Tarm
  • 23. mai, kell 18:30 Vääna-Jõesuu kooli parkla / juhendaja Liina Kasela
  • 23. mai, kell 18:00 Vaela terviseraja parkla / juhendaja Janar Novitski
  • 24. mai, kell 7:30 Järve Terviserada, Merko parkla / juhendaja Roman Fosti
  • 24. mai, kell 7:30 Tabasalu Looduspargi väravas / juhendaja Liina Kasela
  • 24. mai, kell 18:00 Harku Terviserada, Tähetorni parkla / juhendaja Liisa Kull
  • 24. mai, kell 18:30 Kehra terviserajad (koguneme terviseraja alguses) / juhendaja Joonas Kuuskla
  • 25. mai, kell 19:00 Keila Terviseraja parkla / juhendaja Urmas Paejärv
  • 26. mai, kell 10:00 Vääna-Jõesuu kooli parkla / juhendaja Liina Kasela (edasijõudnutele, pikk jooks)
  • 26. mai, kell 11:00 Aruküla Terviserada / juhendaja Vello Luts
  • 26. mai, kell 18:00 Keila staadion / juhendaja Urmas Paejärv
  • 26. mai, kell 18:30 Kehra terviserajad (koguneme terviseraja alguses) / juhendaja Joonas Kuuskla

Hiiumaa

  • 22. mai, kell 18:00 Paluküla terviserada / juhendaja Alari Remmelg

Ida-Virumaa

  • 20. mai, kell 17:30 Mäetaguse staadion / juhendaja Kaisa Kukk
  • 21. mai, kell 18:00 Alutaguse tervisespordikeskus, Vasavere / juhendaja Kaisa Kukk
  • 22. mai, kell 17:30 Narva Äkkeküla, laskesuusatamise staadionil / juhendaja Leonid Latsepov
  • 22. mai, kell 18:00 Iisaku vaatetorni parkla / juhendaja Kaisa Kukk
  • 22. mai, kell 18:00 Jõhvi, Heino Lipu stadion / juhendaja Deniss Šalkauskas
  • 23. mai, kell 18:00 Narva, Linnuse 2 Joaoru rannahoone ees / juhendaja Inga Danilova
  • 24. mai, kell 17:30 Jõhvi, Heino Lipu stadion / juhendaja Kaisa Kukk
  • 25. mai, kell 10:00 Narva Äkkeküla, suusarendi juures / juhendaja Ksenia Vihrina
  • 26. mai, kell 12:00 Voka staadion / juhendaja Kaisa Kukk

Jõgevamaa 

  • 23. mai, kell 18:00 Kuremaa terviseraja parkla / juhendaja Marika Kookla

Järvamaa

  • 20. mai, kell 18:00 Türi Tolli metsa terviserada / juhendaja Margus Pirksaar

Lääne-Virumaa

  • 21. mai, kell 18:30 Tapa Männikumäe terviserada / juhendaja Kaili Ots
  • 22. mai, kell 19:00 Sõmeru terviseraja suusamaja / juhendaja Kelli Floren
  • 23. mai, kell 17:30 Sõmeru terviseraja suusamaja / juhendaja Toomas Kiis
  • 23. mai, kell 18:30 Tamsalu terviserada / juhendaja Kaili Ots

Põlvamaa

  • 20. mai, kell 17:30 Saverna terviserada / juhendaja Taavi Põder

Pärnu

  • 22. mai, kell 18:00 Reiu-Raeküla terviseraja parklas / juhendaja Anu Piiroja

Saaremaa

  • 23. mai, kell 18:30 Kärla Terviserajad Parkla / juhendaja Raili Rüütel

Tartumaa

  • 20. mai, kell 18:30 TÜ Akadeemilise Spordiklubi ees / juhendaja Ragnar Rooba
  • 20. mai, kell 18:00 Vapramäe terviserada, Loodusmaja juures / juhendaja Hannes Veide
  • 21. mai, kell 18:30 Tartumaa Tervisespordi keskus (Elva) / juhendaja Hannes Veide
  • 21. mai, kell 18:00 Lähte terviserada (all järve ääres) / juhendaja Marika Kookla
  • 21. mai, kell 18:30 Tartumaa Tervisespordi keskus (Elva) / juhendaja Hannes Veide
  • 21. mai, kell 18:30 Tähtvere Spordipark(rulliraja stardis) / juhendaja Rauno Laumets
  • 22. mai, kell 18:30 TÜ Akadeemilise Spordiklubi ees / juhendaja Ragnar Rooba
  • 23. mai, kell 18:00 Tartumaa Tervisespordi keskus (Elva) / juhendaja Katrin Mäesalu
  • 25. mai, kell 10:00 Vooremäe Tervisekeskuse ees / juhendaja Hannes Veide

Valgamaa

  • 24. mai, kell 18:00 Pühajärve Spa parkla / juhendaja Leivo Sepp (rahulik 10km jooks)
  • 25. mai, kell 10:00 Harimäe vaatetorn / juhendaja Leivo Sepp (rahulik 10km maastikujooks)

Viljandimaa

  • 20. mai, kell 18:30 Viljandi järve terviserada (alguspunkt Männimäe lasteaia parkla) / juhendaja Inga Kree
  • 22. mai, kell 18:30 Viljandi järve terviserada (alguspunkt Männimäe lasteaia parkla) / juhendaja Inga Kree

Võrumaa

  • 21. mai, kell 11:00 Värska terviserada / juhendaja Taavi Põder
  • 21. mai, kell 12:00 Värska terviserada / juhendaja Taavi Põder
  • 21. mai, kell 17:30 Võru-Kubija Terviserada / juhendaja Raido Ränkel (võta trenni kaasa käimise- või lühemad suusakepid, millega saab kõndida)
  • 26. mai, kell 10:30 Võru-Kubija Terviserada / juhendaja Jürgen Külm

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.