Tervisesport

Tervislik ajaviide vahetunniks: veel 75 kooli saavad sel sügisel tasakaaluliini

Projekti üks vedajatest Tauri-Viljar Vahesaar ja Merivälja kooli lapsed tasakaaluliini testimas.Foto: Raul Mee

Eesti koolide õuealadele paigaldatakse sarnaselt möödunud aastaga veel täiendavalt 75 tasakaaluliini, kahe aasta jooksul on oma slackline’i saanud juba ligi kolmandik Eesti koolidest, teadaolevalt on tegemist Euroopa rekordiga.  

„Saime eelmisel aastal koolidelt sedavõrd positiivset vastukaja, et projekti rahastajad Aitan lapsi ja Mesikäpp otsustasid projektiga jätkata – huvi mänguliste tasakaaluliinide ja nende kasutuse vastu on osutunud ootamatult suureks. Paljudes koolides seisavad lapsed liinide juures vahetunnis järjekorras, muru liinide ümbert on kadunud,“ märkis Eestis üks tuntumaid slacklinereid ja projekti üks vedajatest Tauri-Viljar Vahesaar.

„Septembris lisandub iga päev kaks-kolm uut kooli, kuu lõpuks oleme kahe aastaga paigaldanud kokku 150 tasakaaluliini ehk kolmandikku Eesti koolidest. Selle numbriga on Euroopa rekord tehtud ja võime täie kindlusega väita, et Eestist on saanud slackline maa,“ lausus Vahesaar.

Projekti eesmärk on jõuda igasse Eestimaa nurka ning eelkõige julgustada ja ärgitada neid, kes täna kõige vähem liiguvad. Ettevõtmise raames soovitakse aidata lapsed liikuma – mängulise, sotsiaalse ja meelelahutusliku liikumistegevuse kaudu.

Uuenev kehaline kasvatus liikumisõpetuseks toetab erinevate elustiili  ja vaba aja liikumistegevuste sissetoomist kooli – oluline, et õpilane saaks koolis õpitut kasutada ka väljaspool kooli. Slackline’i saavad nii õpilased kui ka õpetajad kasutada nii liikumisõpetuse tunnis, vahetunnis kui koolivälisel ajal arendamaks oma osavust ja koordinatsiooni.

Üle-eestiline projekt saab teoks juba teist aastat järjest Tartu Ülikooli liikumislabori eestveetava programmi Liikuma Kutsuv Kool, heategevusfondi Aitan Lapsi ja Eesti ühe tuntuma kaubamärgi Mesikäpp koostöös.

Tasakaaluliinid koos liikumist toetavate abinööride ja juhistega paigaldatakse Eesti koolidesse käesoleva septembri jooksul, lisaks korraldatakse kehalise kasvatuse õpetajatele ja huvilistele lühikoolitused. Koolide tarbeks toodeti ka slackline koolitusvideod.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.