Treener soovitab: mida teha, et trenniisu ei raugeks pärast esimest tuhinat

Üksi treenides tekib paljudel tunne, et pingutatud on juba piisavalt, rühmatreeningut aga nii naljalt pooleli ei jäeta ning pingutatakse lõpuni.Foto: Shutterstock

MyFitnessi spordiklubide treeningkavasid koostava treeneri Eva Ottase sõnul on regulaarne treening oluline tugeva tervise ja hea enesetunde jaoks. Ottas avaldas ka nipi, mis aitab treenimise soovil alal püsida.

Rühmatrenn aitab reel püsida

“Uuringute järgi treenivad just rühmatreeningutes osalejad 30 protsenti kauem ehk sel viisil inimesed oma treeninguid kohe  katki ei jäta,” selgitas MyFitnessi treeningute juht Ottas.

“Ka ühekordselt räägib rühmatreeningute kasuks eelkõige motivatsioon, sest keset treeningut väga ära kõndida ei taha, pingutad ju ikka lõpuni. Üksi treenides on vahel tunne, et ah, olen juba piisavalt teinud,” tõi ta välja.

Treener aitab jõu ja nõuga

Rühmatreening sobib Ottase hinnangul kindlasti neile, kes iseseisvalt jõusaalis treenida ei soovi. “Vahel on pärast pikka tööpäeva täitsa mõnus, kui ei pea mööda jõusaali ringi käima ja mõtlema, et mida nüüd,” ütles Ottas.

Ta lisas, et rühmatreeningus on selle jaoks treener, kes ütleb, mida ja kuidas teha ning viilida väga ei saa. “Puhata muidugi ikka saab, kui on vaja, aga keegi ikka utsitab ja innustab,” täpsustas ta ja märkis, et lisaks on grupiga treenida lõbus ja väga paljud on leidnud endale just trennisaalist ka uusi häid sõpru.

Regulaarne liikumine tugevdab immuunsust

MyFitnessi treeningute juhi sõnul sobivad rühmatreeningud küll igale tasemele ja vanusele – ning kindlasti sama hästi naistele kui meestele –, kuna spordiklubide treeningplaanis on nii suur valik treeninguid ja selle koostamisel arvestatakse just seda, et kõik võiksid sealt endale midagi leida.

“Eriti praegusel ajal on oluline meeles pidada, et ja trenn on tervis ja regulaarne liikumine tugevdab immuunsust, hoiab vaimu erksana ja meele rõõmsana,” kinnitas Ottas. Ta ütles, et trenn tuleks valida eesmärgi järgi – kas soov on teha liikuvat ehk kardiotreeningut, lihastöötrenni või rahulikku n-ö body&mind treeningut.

“Väga tähtis – trenn peab meeldima. Stiile, tasemeid ja ka treenereid on hästi palju ja kindlasti on trenn ja treener, kes just Sind kõnetab ja motiveerib,” rääkis Ottas ja tõi näite, et kui tantsida ei meeldi, siis ei pea ju sellist treeningut valima.

“Leia endale sobivam,” õpetas ta, et kõige olulisem on teha esimene samm – minna metsarajale või spordiklubisse kohale. Sealt edasi läheb juba lihtsamaks ning trenniharjumus tekib kõigest mõne nädalaga, soovitab ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.