Tervisesport

Vabariigi terviseks: riigi sünnipäeval kogutakse taas liikumiskilomeetreid

Lumerohke talv on valmistanud suurt rõõmu kõigile suusasõpradele.Foto: Shutterstock

Ka sel aastal kutsub SA Eesti Terviserajad inimesi üles tähistama riigi sünnipäeva tervisliku liikumisega.

Traditsiooniline algatus “Vabariigi terviseks!” kestab 24.-27. veebruarini ning nelja päeva jooksul kogutakse üle Eesti terviseradadel liikumiskilomeetreid. Kui ilm lubab, toimub ka mitmeid suusasõite ja matku. 

Sihtasutuse juhataja Alo Lõokese sõnul on esmakordselt 2006. aastal välja kuulutatud algatusest, mille raames kogutakse vabariigi sünnipäeva puhul liikumiskilomeetreid, tänaseks saanud oodatud ja suure osalejate hulgaga ettevõtmine. Nii liiguti näiteks eelmisel aastal kampaaniaperioodil terviseradadel rekordiliselt enam kui 102 000 kilomeetrit.

“Teeb heameelt, et igal aastal tullakse radadele pidupäeva tähistama aina enam ning et üha rohkem on kinnistumas arusaam, et liikumine värskes õhus on kasulik kingitus nii endale, oma perele kui ka kogu Eestile. Seda kingitust ei peaks aga tegema mitte ainult vabariigi aastapäeval, vaid mõned korrad nädalas,” julgustab Lõoke igapäevaselt liikuma.

Liikumiskilomeetrite arvestus toimub reaalajas Eesti Terviseradade veebis ning selleks peaksid kõik liikujad terviserajal käimise järel distantsi kodulehele sisestama. Arvesse lähevad ka väljaspool ametlikke ööpäevaringselt avatud terviseradu, näiteks parkides ja metsades liigutud vahemaad. Nii on kõigil võimalik leida kodulähedane ja turvaline paik liikumiseks. Samuti on kõik liikujad oodatud jagama pilte ja videosid sotsiaalmeedias teemaviitega #terviserajad.

Vabariigi aastapäeval ja sellele järgneval nädalavahetusel saab tervisradadel üle Eesti osa võtta mitmetest sündmustest nagu VIII Narva Suusasõit Narva Pähklimäe terviseradadel, Saku suusapäev, Kuningasõit Kuningamäe terviserajal, Türi Spordiklubide Liidu matk kolmel päeval, üleskutsed Antsla ning Järvakandi terviseradadel jpm. Lisaks on huvilised oodatud osalema 19. Presidendimatkal, mis vältab veebruari lõpuni. 

Rohkem infot leiab kodulehelt terviserajad.ee ja Facebooki sündmusest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.