Tervishoid

Kas koroonaviiruse vaktsiini saavad ka need, kel ravikindlustust või perearsti ei ole?

Üle 70-aastaste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 51%.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Haigekassa esmatasandi teenuste osakonna juhataja Külli Friedemann ütles kolmapäeval toimunud pressikonverentsil, et õigus tasuta koroonavaktsiinile on nii ravikindlustamata isikutel kui ka näiteks välismaalastel, kes viibivad Eestis pikaajaliselt.

“Ka ravikindlustamata inimesed on oodatud vaktsineerimisele,” kinnitas Friedemann. Ta lisas, et kui inimene ühegi perearsti nimistusse ei kuulu, tuleb kaitsesüsti saamiseks pöörduda lähimasse perearstikabinetti või tervisekeskusesse ja anda teada soovist vaktsineerida.

Sama kehtib Friedemanni sõnul nende puhul, kes ei ole Eesti kodanikud, kuid viibivad siin pikemalt ning kel puudub siin nii perearst kui ravikindlustus.

Perearstide seltsi juhatuse liige dr Karmen Joller täiendas, et ka ravikindlustamata inimesed, kel perearst olemas, ei pea kaitsesüsti saamideks omaalgatuslikult kusagile pöörduma. Kui järjekord käes, võtavad perearstid ka oma nimistutes olevate ravikindlustamata inimestega ise ühendust, nii nagu tavapärane protseduur ette näeb.

Külli Friedemann lisas, et ka kindlustamata inimestele kehtib riiklik vaktsineerimisplaan ning neilgi tuleb oodata, millal järjekord kätte jõuab.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.