Tervishoid

Perearst: vajadusel kinnitab kroonilise nohuga lapse vanem seda, et tema laps ei ole nakkusohtlik, oma tõendiga

Perearst dr Karmen Joller.Foto: Madis Veltman/Postimees/Scanpix

Haridusministeeriumi esindajad on avaldanud arvamust, et kõik lapsed, kellel ilmneb mõni haigusnäht, peaksid olema koduõppel.

Kroonilist nohu või köha põhjustavate haigustega laste vanemate hulgas on seetõttu muret tekitanud küsimus, kuidas tõendada, et allergikust või astmaatikust laps ei ole nakkusohtlik ning võib viibida kollektiivis.

Ministeerium on väljastanud juhise, et kui klassis või rühmas ollakse nõus, võib lasteaeda või kooli naasmiseks piisata koroonatestist ja eriarsti tõendist, mis kinnitavad, et laps ei ole nakkusohtlik.

Perearst Karmen Joller kommenteeris seda soovitust meditsiiniportaalile Med24 öeldes, et arstid terveks saamist ei tõenda ning negatiivset koroonatesti pole õigust nõuda ühelgi koolil ega lasteaial.

“Vajadusel kinnitab lapsevanem oma tõendiga, et tema hinnangul ei ole laps nakkusohtlik, seda ka näiteks laste puhul, kes kannatavad köha või nohu põhjustava kroonilise haiguse all,” oli Joller konkreetne.

Tema sõnul ei ole ühelgi lasteasutusel õigust arsti millekski kohustada, sealhulgas ei saa arsti kohustada tõendeid väljastama. “Kui koolil või lasteaial on soov saada täpsemat teavet lapse tervise kohta, tuleb seda küsida lapsevanema käest. Vajadusel kinnitab lapsevanem oma tõendiga, et tema hinnangul ei ole laps nakkusohtlik ja seda ka näiteks laste puhul, kes kannatavad köha või nohu põhjustava kroonilise haiguse all.

Lapsevanemad peavad Jolleri sõnul loomulikult olema tähelepanelikud, sest ka kroonilise köha või nohuga laps võib haigestuda nakkavasse haigusesse.

Ta lisas, et praeguste soovituste kohaselt tuleks COVID-19 test teha iga kord, kui laps jääb haigeks.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.