Uudis

10. november: ööpäevaga lisandus 128 positiivset koroonaviiruse analüüsi

Uudis on täiendatud 13.34

Foto: Shutterstock

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2553 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast proovi, millest 128 (5,0%)  tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 91 inimesel.

Ida-Virumaale lisandus 10 ja Tartumaale 8 nakatunut. Raplamaale ja Viljandimaale lisandus 2 positiivset testitulemust.  Hiiumaale,  Järvamaale, Läänemaale, Lääne-Virumaale, Pärnumaale, Põlvamaale, Valgamaale lisandus 1 positiivne tulemus. Kaheksa positiivse testi tulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 143,8 ning positiivsete tulemuste osakaal tehtud proovidest 6,7%.

Harjumaa 91 uuest juhtumist 72 on Tallinnas. Nelja põhja regionaalosakonna piirkonda saabunud juhtumi puhul on  nakatumise põhjuseks  varasem kontakt haigega. Kolmel juhul toodi haigus sisse Taanist ja Küproselt. Kahe juhtumi päritolu on teadmata. Ülejäänud juhtumite nakatumise päritolu on täpsustamisel.

09. novembri täpsustatud info: 49 juhtumi nakatumise päritolu oli varasem kontakt haigega ning seitsme juhtumi puhul toodi haigus sisse Venemaalt, Inglismaalt, Küproselt, Saksamaalt, Leedust, Šveitsist ja Belgiast. Nelja juhtumi nakatumise päritolu on teadmata. 38 juhtumi nakatumise päritolu on täpsustamisel.

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 9000 inimese, kellest 1054 on haigestunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 24 kollet.

Kooli koldeid on 4 ja neis on kokku 23 inimest, lasteaia koldeid on 1 kokku 5 inimesega, töökoha koldeid on 7 kokku 116 inimesega, ürituste koldeid on 3 kokku 28 inimesega ja muu kontakti koldeid on 6 kokku 49 inimesega. Lisanduvad veel Rapla Hooldekeskuse kolle 65 inimesega, haiglakolle 18 inimesega ja Tallinna Vangla kolle 10 inimesega.

Ööpäevaga lisandus 3 positiivset juhtumit Viru Vangla koldesse – üks isik Lääne-Virumaa elukohaga, üks isik Ida-Virumaa elukohaga ja üks isik anti tuli üle põhja regionaalosakonna poolt (rahvastikuregistrijärgne elukoht Harjumaal).

Ida-Virumaale ööpäevaga lisandunud positiivsetest tulemustest kolmel juhul toimus nakatumine pereringis, kahel juhul läbi tuttavate, kahel juhul huviringis, ühel juhul tööl, ühel juhul trennis ja ühel juhul toimus nakatumine koolis.

Ida regiooni tööpiirkonnas on 10 aktiivset kollet. Sillamäe esimese kooli koldega on seotud 38 ja  Sillamäe teise kooli koldega 9 inimest, Jõhvi hooldekeskuse koldega 21 ja Narva lasteaia koldega on seotud 7 nakatumist. Narva-Jõesuu töökoha koldega on seotud 10 nakatumist. Viru Vangla koldes on 206 inimest. Kohtla-Järve kooli koldes on 6 inimest. Sillamäe töökoha koldes on seitse inimest. Narva spordikoldes on 39 nakatunut. Täna hommikust lisandub  Narva töökoha kolle 7 inimesega.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on ligi 3000 inimest, kellest haigestunud on 460.

Tartumaale lisandunud ühe juhtumi puhul on tegemist nakatumisega läbi perekontakti ja teisel juhul kandus nakkus edasi läbi töökontakti. Kahe Tartumaa nakatumisjuhtumi asjaolud on teada, ülejäänud selgitamisel.

Viljandimaa  ja Põlvamaa juhtumite nakkusallikas on teadmata ning Valgamaa juhtumi nakatumise asjaolud on veel täpsustamisel.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 900 inimese, kellest 169 on haigestunud (haigestunute number sisaldab ka põhja regionaalosakonna jälgitavaid). Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üks aktiivne kolle, milleks on 34 inimesega hooldekodu kolle.

Hiiumaale, Läänemaale ja Pärnumaale lisandunud nakatunud said viiruse läbi tööalaste kontaktide.                 

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 650 inimese, kellest 98 on haigestunud. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on 3 kollet Hiiumaal, kus esimeses pereürituse koldes on 13 inimest ja teises ürituse koldes 7 ja perekoldes 6 inimest.

Haiglaravi vajab 63 inimest

10. novembri hommikuse seisuga viibib haiglas 63 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on 5 patsienti.

Koju saadeti kokku 5 inimest ning uusi juhte avati kokku üheksa. Üks inimene viidi üle mitte-COVID-19 osakonda.

Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud, kokku on Eestis surnud 76 koroonaviirusesse nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 586 COVID-19 haigusjuhtumit 571 inimesega.

10. novembri seisuga on tervenenud 4219 inimest. Neist 3047 inimese (72,2%) haigusjuhtum on lõpetatud, 1172 inimese (27,8%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud ligi 283 000 esmast testi, nendest 6376 ehk 2,2 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.