Uudis

10. oktoober: ööpäevaga lisandus 37 positiivset testi

Foto: Shutterstock

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1815 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 37 testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 21 inimesel. Ida-Virumaale lisandus kuus, Tartumaale 2, ning Läänemaale, Jõgevamaale ja Võrumaale 1 uus juhtum. Viiel positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht. Reeglina on sellisel juhul tegemist välismaalasega.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 51,32.

Ida-Virumaa uutest juhtumitest ühel juhul saadi viirus koolist, ühel juhul saadi nakkus pereliikmelt  ning neljal juhul töölt. Kokku on ida regiooni tööpiirkonnas üheksa aktiivset kollet: Sillamäe töökoha koldega on seotud 9 inimest, Kohtla-Järve ühe kooli koldega on seotud 11, Kohtla-Järve teise kooli koldega 6 ja Ida-Virumaa pereliikmete ja tuttavate koldega 8. Jõhvi kooli koldega on seotud 8 ja Jõhvi hooldekeskuse koldega 18 haigestunut (13 klienti ja 5 töötajat). Sillamäe kooli koldega on seotud 18 ja nii-öelda meelelahutusasutuse koldega on kokku seotud 10 Kohtla-Järve ja Sillamäe haigusjuhtu. Tänasega lisandus Narva töökolle, kus on 6 inimest.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on 955 inimest, kellest on haigestunud 207.

Harjumaa uutest juhtudest 19 on Tallinnas. Kuue juhtumi puhul on tegemist varasemate haigestunute lähikontaktsetega,  neljal korral toodi nakkushaigus sisse Venemaalt, Valgevenest, Saksamaalt ja Indiast. Ülejäänud juhtumite asjaolud on selgitamisel.

Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada kuut kollet, neist suuremad on haigla kolle 42 inimesega ja Tallinna kooli kolle 39 inimesega. Esimese töökoha koldega on seotud 39, teise töökoha koldega 8 ning pere- ja tutvuskonna koldega 5 haigusjuhtu. Tänasega lisandus kolmas töökoha kolle, kus on 7 haigestunut.

Põhja regionaalosakonna inspektorite jälgimisel on kokku ligi 2 000 inimest, kellest 356 on haigestunud.

Jõgevamaale ja Võrumaale lisandunud nakatunud on varasemate haigestunute lähikontaktsed. Üks Tartumaale lisandunud juhtum on lähikontaktne ja teise Tartumaa juhtumi asjaolud on veel täpsustamisel. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on 211 inimest, kellest 52 on haigestunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üks kolle – töökoha kolle 24 inimesega.

Läänemaale lisandunud positiivse juhtumi asjaolud on veel selgitamisel.  Lääne regionaalosakonna jälgimisel on ligi 141 inimest, kellest 32 on haigestunud. Regionaalosakonna jälgimisel perekondlik kolle Saaremaal (6 nakatunut).

Haiglaravi vajab 32 inimest

10. oktoobri hommikuse seisuga viibib haiglas 32 COVID-19 patsient, juhitaval hingamisel on üks patsient. Koju saadeti 5 inimest. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati 2. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandund, kokku on Eestis surnud 68 koroonaviirusesse nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 493 COVID-19 haigusjuhtumit 480 inimesega.

10. oktoobri seisuga on tervenenud 2946 inimest. Neist 2244 inimese (76,2%) haigusjuhtum on lõpetatud, 702 inimese puhul (23,8%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud üle 231 000 esmase testi, nendest 3846 ehk 1,66 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.