Uudis

11-aastane tüdruk suri koroonaviiruse põhjustatud insuldi tagajärjel

Tallinna Lastehaigla.Foto: Tallinna lastehaigla

Märtsis koroonaviiruse tagajärjel surnud 11-aastase lapse puhul määrati surma põhjuseks esialgu insuldist tekkinud ajuturse. Pärast lahkamist ja konsiiliumit saadi aga aru, et tegelikult põhjustas surma hoopis koroonaviirus, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tallinna lastehaigla pediaatriakliiniku juhataja Reet Raukas selgitas surmajuhtumit lähemalt: tütarlaps jõudis haiglasse hommikul, insuldiga, teadvuseta seisundis. Insuldi sai tüdruk Raukase hinnangul ilmselt öösel. Lapse vanemad leidsid tütre hommikul teadvuseta, koomas.

See, et tüdrukul oli koroonaviirus, selgus alles haiglas, kuna kõiki haiglasse saabujaid testitakse koroonaviiruse suhtes. Veel eelmisel päeval oli tüdruk käinud sõbral külas ja kaevanud peavalu üle.

Lahangul leiti ka, et tüdrukul oli koroonaviirusest tekkinud kopsupõletik. Selle sümptomeid aga tüdrukul polnud, mistõttu ei osanud tema pere kahtlustada, et tütar võib olla nakatunud koroonaviirusega.

Terviseameti andmetel on Eestis koroonaviirust põdenud 19 614 last vanuses 0-19, neist 11 779 vanuses 0-14. Nakatumisi võib olla rohkemgi, kuna PCR-teste väikestele lastele sageli ei tehta. Eestis on haiglaravi vajanud 219 last vanuses 0-19, neist 167 vanuses 0-14.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.