Uudis

11. oktoober: ööpäevaga lisandus 19 positiivset testi

Analüüsiti vaid 961 haigust COVID-19 esmast testi.

Foto: Shutterstock

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 961 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 19 testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Ida-Virumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 13 inimesel. Harjumaale lisandus neli ja Tartumaale üks. Ühel positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht. Reeglina on sellisel juhul tegemist välismaalasega.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 50,11.

Ida-Virumaa uutest juhtumitest neljal juhul saadi viirus koolist, viiel juhul saadi nakkus pereliikmelt  ning kahel juhul töölt. Ühel juhu toodi haigus sisse Venemaalt ning ühe nakatumise asjaolud on veel slegitamisel.

Kokku on ida regiooni tööpiirkonnas üheksa aktiivset kollet: Sillamäe töökoha koldega on seotud 9 inimest, Kohtla-Järve ühe kooli koldega on seotud 11, Kohtla-Järve teise kooli koldega 6 ja Ida-Virumaa pereliikmete ja tuttavate koldega 8 inimest. Jõhvi kooli koldega on seotud 8 ja Jõhvi hooldekeskuse koldega 18 haigestunut (13 klienti ja 5 töötajat). Sillamäe kooli koldega on seotud 21 ja nii-öelda meelelahutusasutuse koldega on kokku seotud 10 Kohtla-Järve ja Sillamäe haigusjuhtu. Narva töökoldesse lisandus veel 1 nakatunu, kokku on selles 7 inimest.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on 931 inimest, kellest on haigestunud 208.

Harjumaa uutest juhtudest 3 on Tallinnas. Kolme juhtumi puhul on tegemist varasemate haigestunute lähikontaktsetega ja ühe juhtumi asjaolud on selgitamisel.

Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada kuut kollet, neist suuremad on haigla kolle 42 inimesega ja Tallinna kooli kolle 39 inimesega. Esimese töökoha koldega on seotud 39, teise töökoha koldega 8 ning pere- ja tutvuskonna koldega 5 haigusjuhtu. Kolmandas töökoha koldes on 7 haigestunut.

Põhja regionaalosakonna inspektorite jälgimisel on kokku ligi 2000 inimest, kellest 326 on haigestunud.

Tartumaale lisandunud haige nakatus läbi töökontakti. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on 265 inimest, kellest 42 on haigestunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üks kolle – töökoha kolle 24 inimesega.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on ligi 130 inimest, kellest 30 on haigestunud. Regionaalosakonna jälgimisel perekondlik kolle Saaremaal (6 nakatunut).

Haiglaravi vajab 31 inimest

11. oktoobri hommikuse seisuga viibib haiglas 31 COVID-19 patsient, juhitaval hingamisel on üks patsient. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati üks. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud, kokku on Eestis surnud 68 koroonaviirusesse nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 495 COVID-19 haigusjuhtumit 482 inimesega.

11. oktoobri seisuga on tervenenud 2958 inimest. Neist 2246 inimese (75,9%) haigusjuhtum on lõpetatud, 712 inimese puhul (24,1%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud üle 232 000 esmase testi, nendest 3865 ehk 1,66 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.