Uudis

13. november: päevaga lisandus Eestisse 259 koroonapositiivset inimest

Uudis täiendatud 14.31. Möödunud ööpäeva jooksul suri neli inimest

Foto: Shutterstock

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 4280 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 259 ehk 5,4% testide koguarvust.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid analüüsitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 123 inimesel.

Ida-Virumaale lisandus 80 uut nakatunut. Pärnumaale lisandus 14, Tartumaale 10, ja Lääne-Virumaale 6 nakatunut. Viljandimaale laekus 4 ja Põlvamaale lisandus 3 uut positiivset analüüsitulemust. Valga- ja Saaremaale lisandus 2 ning Võru-, Järva-, Hiiu- ja Raplamaale lisandus 1 positiivne tulemus.

11 positiivse testi tulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 178,7 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 4,3%.

Harjumaa 123 uuest juhtumist 91 on Tallinnas. Nelja põhja regionaalosakonna piirkonda saabunud juhtumi puhul on nakatumise põhjus varasem kontakt haigega. 120 nakatumise päritolu on täpsustamisel.

12. novembri täpsustatud info põhjal 87 juhtumi puhul on nakatumise põhjus varasem kontakt haigega, 5 juhtumi puhul on viirus toodud sisse välismaalt, 58 juhtumi puhul on nakatumise päritolu teadmata. Ülejäänud nakatumised on täpsustamisel.

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 11 200 inimese, kellest 1306 on haigestunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 24 kollet. Koolikoldeid on kokku 4, lasteaiakoldeid on 1, töökohakoldeid on kokku 7, üritusteoldeid on 3 ja muu kontakti koldeid 6 tükki. Lisanduvad veel Rapla Hooldekeskuse kolle, haiglakolle ja Tallinna Vangla kolle.

Ida-Virumaale ööpäevaga lisandunud positiivsetest tulemustest on 15 juhtumit seotud koolis nakatumisega ja 10 juhtumit seotud pereringis nakatumisega.

Neljal juhul nakatuti sõpruskonnas, kolmel juhul nakatuti huvitegevuse käigus, kahel juhul nakatuti lasteaias ja 2 juhtumit toodi sisse Venemaalt. Üks juhtum anti põhja regionaalosakonnale üle, sest inimene elab Tallinnas.

Ülejäänud juhtumite asjaolud on täpsustamisel. Lääne-Virumaale lisandus üks nakatumine pereringis, üks juhtum anti põhja regionaalosakonnale üle ning ülejäänud nakatumiste asjaolud on täpsustamisel.

11. novembri täpsustatud info: Ida-Virumaale lisandus 31 juhtumit, kus nakatuti töökohas. Kaheksal korral nakatuti huvitegevuse käigus ja kaheksal juhul pereringis. Seitsmel juhul nakatuti koolis, ühel juhul nakatuti lasteaias ning ühe juhtumi puhul olid kaks järgmist testi negatiivsed ning inimene tunnistati terveks.

Ida regiooni tööpiirkonnas on 13 aktiivset kollet. Kokku on koolikoldeid 3: Sillamäel 2, Kohtla-Järvel 1 ja Jõhvis 1. Lasteaiakoldeid on 2: üks Narvas ja teine Kohtla-Järvel. Töökohakoldeid on kokku 5: üks Narva-Jõesuus, üks Sillamäel, üks Narvas, üks Jõhvis ja üks Tapal. Viru Vangla koldes on 230 inimest, Narva jäähoki koldes on 55 inimest.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on ligi 3300 inimest, kellest haigestunud on 562.

12. novembri täpsustatud info järgi lisandus Tartumaale 5 juhtumit, mille puhul nakatuti hobitegevuse käigus ja 4 juhtumit, mille nakkusallikas on teadmata ning 3 juhtumi puhul oli tegemist nakatumisega perekonnasiseselt. Üks juhtum toodi sisse Venemaalt.

Valgamaale lisandunud üks nakatunu sai viiruse perekonnasiseselt ning teise nakkusallikas on teadmata.

Viljandimaale lisandunud ühe juhtumi puhul toimus nakatumine hobitegevuse kaudu ning kahel juhul on nakkusallikas teadmata.

Tartumaale lisandus 3 haigestunut kes said nakkuse koolisiseselt, ühel juhul kandus nakkus edasi töökohal ning ülejäänud nakatumised Tartumaal on täpsustamisel.

Viljandimaale lisandunud 2 haiget said nakkuse perekonnasiseselt ning kahe nakkusallikas on täpsustamisel. Valgamaale lisandunud kahe uue juhtumi nakkusallikas on täpsustamisel. Võrumaale lisandunud nakatunu sai nakkuse välismaalt ja Põlvamaale lisandunud ühe nakatunu puhul on nakkusallikas teadmata, teine sai viiruse koolisiseselt ning kolmanda juhtumi asjaolud on selgitamisel.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 1400 inimese, kellest 209 on haigestunud (haigestunute number sisaldab ka põhja regionaalosakonna jälgitavaid).

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on 3 aktiivset kollet, üks on 34 inimesega hooldekodu kolle. Töökohakoldes on 7 inimest ning õppeasutuse koldes on 6 inimest.

Pärnumaale lisandunud 10 nakatunut said viiruse hoolekandeasutuses, kahel juhul nakatuti töökohal ning kahe juhtumi asjaolud on selgitamisel.

Hiiumaale lisandunud nakatunu asjaolud on selgitamisel. Saaremaale lisandunud ühel juhul toodi viirus sisse Soomest, ühel juhul on nakkusallikas teadmata ning üks nakatunu on võõrtööline.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on ligi 1000 inimest, kellest 126 on haigestunud. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on 3 kollet Hiiumaal, kus esimeses pereürituse koldes on 12, teises ürituse koldes 7 ja perekoldes 6 inimest. Pärnumaal on jälgimisel üks kooli kolle, kus on seitse haigestunut.

Ööpäeva jooksul lisandus neli surmajuhtumit

13. novembri hommikuse seisuga viibib haiglas 72 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on 5 patsienti. Koju saadeti 6 inimest, 1 inimene tunnistati valepositiivseks. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati 15.

Uusi surmajuhtumeid lisandus ööpäeva jooksul neli, kokku on Eestis surnud 80 koroonaviirusesse nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 605 COVID-19 haigusjuhtumit 589 inimesega.

13. novembri seisuga on tervenenud 4551 inimest. Neist 3340 inimese (73,4%) haigusjuhtum on lõpetatud, 1211 inimese (26,6%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud üle 390 000 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 7148 (1,8% testide koguarvust).

Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.