Uudis

14. november: lisandus 265 positiivset koroonaviiruse analüüsi

Foto: Shutterstock

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 5805 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid proove oli 265 ehk 4,6% testide koguarvust.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid analüüsitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 156 inimesel.

Ida-Virumaale lisandus 61, Tartumaale 17, Pärnumaale 8 ja Hiiumaale 4 uut nakatunut.

Raplamaale laekus 3 ja Viljandimaale 2 uut nakkusjuhtu. Järvamaale, Võrumaale, Jõgevamaale, Läänemaale ja Lääne-Virumaale lisandus üks positiivne testitulemus.

Üheksa positiivse analüüsitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 188,49 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud analüüside koguarvust 4,4%.

12.-13. novembri põhja regionaalosakonna koroonaviiruse nakkusjuhtudest 14 juhul sai inimene viiruse oma pereliikmelt ning seitsmel juhul töökaaslaselt. Viiel juhul oli nakkusallikaks nakatunud tuttav, 17 juhul nakkusallikas ei selgunud. Ülejäänud juhtumid on täpsustamisel.  

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 11 200 inimese, kellest 1306 on haigestunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 24 kollet.

Kooli koldeid on kokku 4, lasteaia koldeid on üks, töökoha koldeid on kokku 7, ürituste koldeid on kokku 3 ja muu kontakti koldeid on kokku 6. Lisanduvad veel Rapla hooldekeskuse kolle, haiglakolle ja Tallinna vangla kolle.

Ida-Virumaale ööpäevaga lisandunud positiivsetest tulemustest on 5 juhtumit on seotud nakatumisega koolis, kolmel juhul sai nakatunu viiruse tuttavalt. Ülejäänud nakatumiste asjaolud on täpsustamisel.

12.-13. novembri juhtudest 34 juhul sai inimene nakkuse pereliikmelt, 15 juhtumit oli seotud kooli ja 11 töökohaga. Kaheksal juhul sai inimene viiruse trennist, kolmel juhul tuttavalt ning kolmel juhul lasteaiast. Venemaalt toodi sisse 3 uut koroonaviiruse juhtumit. 

Ida regiooni tööpiirkonnas on 13 aktiivset kollet. Koolikoldeid on 3: Sillamäel 2, Kohtla-Järvel 1 ja Jõhvis 1. Lasteaiakoldeid on 2: üks Narvas ja teine Kohtla-Järvel. Töökohakoldeid on kokku 5: üks Narva-Jõesuus, üks Sillamäel, üks Narvas, üks Jõhvis ja üks Tapal. Viru Vangla koldes on 230 inimest, Narva jäähoki koldes on 62 inimest.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on ligi 3400 inimest, kellest haigestunud on 572.

Neli uut Tartumaa nakatunut said viiruse koolist ning kolm harrastustegevuse käigus. Kaks tartumaalast nakatus töökohal ning kaks sai koroonaviiruse tuttavalt. Ühel juhul toodi nakkushaigus Eestisse Saksamaalt.

Viljandimaa uute nakkusjuhtude puhul said inimesed viiruse oma pereliikmelt. Võrumaa nakkusjuhtum on sisse toodud Venemaalt. 

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 1700 inimese, kellest 229 on haigestunud (haigestunute number sisaldab ka põhja regionaalosakonna jälgitavaid). Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on 3 aktiivset kollet, üks on 34 inimesega hooldekodu kolle. Töökohakoldes on 7 ning õppeasutuse koldes on 6 inimest.

Neli Pärnumaale lisandunud nakatunut said viiruse pereliikmelt, ühel juhul sai inimene nakkuse töökohal. Üks Pärnumaa nakatunu sai viiruse trennis käies, ühel juhul on tegemist Viru vangla kinnipeetavaga. Ülejäänud lääne regionaalosakonna viimase ööpäevaga lisandunud juhtumid on selgitamisel.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on 1000 inimest, kellest 132 on haigestunud. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on 2 kollet Hiiumaal, kus esimeses pereürituse koldes on 12, teises ürituse koldes 7 ja perekoldes 6 inimest. Pärnumaal on jälgimisel üks 10 nakatunuga kooli kolle ja hooldekodu kolle, kus on 12 nakatunut.

Haiglas viibib 75 koroonaviirusesse nakatunut

14. novembri hommikuse seisuga viibib haiglas 75 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on viis patsienti. Koju saadeti 11 inimest, 3 inimest viidi üle teise haiglasse ning 1 mitte-COVID-19 osakonda.

Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati 17. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud. Kokku on Eestis surnud 80 koroonaviirusesse nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 618 COVID-19 haigusjuhtumit 602 inimesega.

14. novembri seisuga on tervenenud 4709 inimest. Neist 3485 inimese (74%) haigusjuhtum on lõpetatud, 1224 inimese (26%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud ligi 396 000 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 7412 (1,9% testide koguarvust). Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga.

Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 188 027 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märkinud 401 inimest.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Lisaks on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta jne.

Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi– ja Facebooki-lehelt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.