Uudis

14. oktoober: ööpäevaga lisandus 40 positiivset testi

Foto: Shutterstock

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1 654 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 40 testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 19 inimesel. Ida-Virumaale lisandus neli ja  Jõgevamaale kuus. Hiiumaale, Lääne-Virumaale, Saaremaale, Pärnumaale, Tartumaale ja Viljandimaale üks. Viiel positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht. Reeglina on sellisel juhul tegemist välismaalasega.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 43,49.

Ida-Virumaa uutest juhtumitest kolmel juhul saadi nakkus pereliikmete kaudu ning ühel juhu nakatuti koolis. Lääne-Virumaa juhtum on sisse toodud Ukrainast.

Kokku on ida regiooni tööpiirkonnas 7 aktiivset kollet: Kohtla-Järve kooli koldega on seotud 11 ja Ida-Virumaa pereliikmete ja tuttavate koldega 8 inimest. Jõhvi kooli koldega on seotud 9 ja Jõhvi hooldekeskuse koldega 18 haigestunut. Sillamäe kooli koldega on seotud 28 ja nii-öelda meelelahutusasutuse koldega on kokku seotud 10 Kohtla-Järve ja Sillamäe haigusjuhtu. Narva töökoldes on 7 inimest.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on 932 inimest, kellest on haigestunud 194.

Harjumaa uutest juhtudest 17 on Tallinnas. Kahel juhul on tegemist perekondliku nakkusega. Viiel juhul on nakkus sisse toodud Mehhikost, Armeeniast, Itaaliast ja Venemaalt.  Ülejäänud juhtumite asjaolud on selgitamisel.

Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada kolme kollet, esimese töökoha koldega on seotud 39, teise töökoha koldega 8 ning kolmandas töökoha koldes on 7 haigestunut.

Põhja regionaalosakonna inspektorite jälgimisel on 1603 inimest, kellest 277 on haigestunud.

Jõgevamaale lisandunud 5 juhtumi puhul on tegemist varasemate haigestunute lähikontaktsetega, ühe juhtumi asjaolud on selgitamisel. Viljandimaale lisandunud nakatunu sai viiruse läbi perekontakti. Tartumaa nakatunu sai viiruse läbi töökontakti.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on 365 inimest, kellest 41 on haigestunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on 1 kolle – töökoha kolle 24 inimesega

Saaremaale lisandunud nakatunu sai viiruse läbi perekontakti. Hiiumaale toodi juhtum sisse Venemaalt. Pärnumaa nakatumise asjaolud on täpsustamisel.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on 54 inimest, kellest 21 on haigestunud. Regionaalosakonna jälgimisel on üks perekondlik kolle Saaremaal (kuus nakatunut).

Haiglaravi vajab 35 inimest

14. oktoobri hommikuse seisuga viibib haiglas 35 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on 1 patsient. Koju saadeti 4 inimest. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati 7. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandund, kokku on Eestis surnud 68 koroonaviirusesse nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 501 COVID-19 haigusjuhtumit 487 inimesega.

14. oktoobri seisuga on tervenenud 3060 inimest. Neist 2313 inimese (75,6%) haigusjuhtum on lõpetatud, 747 inimese puhul (24,4%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.