Uudis

15. oktoober: ööpäevaga lisandus 33 positiivset koroonaviiruse analüüsi

Foto: Shutterstock

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2018 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 33 testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Ida-Virumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 14 inimesel. Jõgevamaale lisandus seitse ja  Harjumaale 4 ning Hiiumaale, Lääne-Virumaale, Pärnumaale, Tartumaale ja Valgamaale 1 nakatunu.

Kolmel positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht. Reeglina on sellisel juhul tegemist välismaalasega.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 39,88.

Ida-Virumaa uutest juhtumitest neljal juhul saadi nakkus pereliikmete kaudu, ühel juhul töökohas ning viiel juhu nakatuti koolis. Ühel juhul toodi nakkus sisse Venemaal. Ülejäänud nakatumiste asjaolud on selgitamisel. Lääne-Virumaa juhtumi asjaolud on veel täpsustamisel.

Kokku on ida regiooni tööpiirkonnas 7 aktiivset kollet: Kohtla-Järve kooli koldega on seotud 11 ja Ida-Virumaa pereliikmete ja tuttavate koldega 8 inimest. Jõhvi kooli koldega on seotud 9 ja Jõhvi hooldekeskuse koldega 18 haigestunut. Sillamäe kooli koldega on seotud 33 ja nii-öelda meelelahutusasutuse koldega on kokku seotud 10 Kohtla-Järve ja Sillamäe haigusjuhtu. Narva töökoldes on 7 inimest.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on 926 inimest, kellest on haigestunud 182.

Harjumaa uute juhtumite asjaolud on selgitamisel. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 3 kollet, esimese töökoha koldega on seotud 39, teise töökoha koldega 8 ning kolmandas töökoha koldes on 7 haigestunut.

Põhja regionaalosakonna inspektorite jälgimisel on 1449 inimest, kellest 241 on haigestunud.

Jõgevamaale lisandunud kuue juhtumi puhul on tegemist nakatumisega töökohal, ühel juhul on tegemist varasema haigestunu lähikontaktsega.

Valgamaale lisandunud juhtumi asjaolud on täpsustamisel. Tartumaa juhtum on sisse toodud Leedust.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on 454 inimest, kellest 41 on haigestunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on 2 kollet – töökoha kolle Võrus 24 inimesega ja Jõgevamaa töökoha kolle 8 inimesega.

Rahvastikuregistri järgi Hiiumaale tulnud nakatunu elab tegelikult Tartumaal ja juhtum on üle antud lõuna regionaalosakonnale. Pärnumaa juhtum on sisse toodud Saksamaalt.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on 63 inimest, kellest 21 on haigestunud. Regionaalosakonna jälgimisel on 1 perekondlik kolle Saaremaal (6 nakatunut).

Haiglaravi vajab 35 inimest

15. oktoobri hommikuse seisuga viibib haiglas 35 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on 1 patsient. Koju saadeti 14. oktoobril 4 inimest ning 13. oktoobril viidi Tartu Ülikooli Kliinikumis 1 patsient üle mitte COVID-19 osakonda (see ei kajastunud eilses aruandes).

Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandund. Kokku on Eestis surnud 68 koroonaviirusesse nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 505 COVID-19 haigusjuhtumit 491 inimesega.

15. oktoobri seisuga on tervenenud 3093 inimest. Neist 2341 inimese (75,7%) haigusjuhtum on lõpetatud, 752 inimese puhul (24,3%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud üle 238 000 esmase testi, nendest 3980 ehk 1,66 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.