Uudis

16. oktoober: ööpäevaga lisandus 37 positiivset koroonaviiruse analüüsi

Sillamäel avatakse uus proovivõtupunkt

Foto: Shutterstock

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1267 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 37 testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 15 inimesel. Ida-Virumaale lisandus 10 ja  Jõgevamaale 9, Pärnumaale ja Võrumaale 1 nakatunu.

Ühel positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht. Reeglina on sellisel juhul tegemist välismaalasega.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 38,45.

Ida-Virumaa uutest juhtumitest 4 juhul saadi nakkus pereliikmete kaudu, 3 juhul töökohas, 1 juhul hooldekodus ning 1 juhul nakatuti koolis. Ühel nakatumise asjaolud on selgitamisel.

Kokku on ida regiooni tööpiirkonnas 7 aktiivset kollet: Kohtla-Järve kooli koldega on seotud 11 ja Ida-Virumaa pereliikmete ja tuttavate koldega 8 inimest. Jõhvi kooli koldega on seotud 9 ja Jõhvi hooldekeskuse koldega 19 haigestunut. Sillamäe kooli koldega on seotud 34 ja nii-öelda meelelahutusasutuse koldega on kokku seotud 10 Kohtla-Järve ja Sillamäe haigusjuhtu. Narva töökoldes on 7 inimest.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on 983 inimest, kellest on haigestunud 188.

Tallinna lisandus 13 uut nakatunut. Harjumaa uute juhtumite puhul on 3 juhul tegemist varasemate haigestunute kontaktsetega, ülejäänud nakatumiste asjaolud on selgitamisel.

Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada nelja kollet, esimese töökoha koldega on seotud 39, teise töökoha koldega 8 ning kolmandas töökoha koldes on 7 haigestunut.

Täna hommikul lisandus uus perekonna kolle 5 inimesega.

Põhja regionaalosakonna inspektorite jälgimisel on 1245 inimest, kellest 225 on haigestunud.

Jõgevamaale lisandunud 9 juhtumi puhul on tegemist nakatumisega töökohal. Võrumaa juhtumi nakatumise asjaolud on täpsustamisel.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on 565 inimest, kellest 59 on haigestunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on 2 kollet – töökoha kolle Võrus 24 inimesega ja Jõgevamaa töökoha kolle 18 inimesega.

Rahvastikuregistri järgi Pärnumaale tulnud uus nakatunu elab tegelikult Harjumaal ning juhtum on üle antu põhja regionaalosakonnale.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on 47 inimest, kellest 17 on haigestunud. Regionaalosakonna jälgimisel on 1 perekondlik kolle Saaremaal (6 nakatunut).

Sillamäel avatakse uus proovivõtupunkt

Täna avatakse Ida-Virumaal uus, kolmas testimispunkt. Sillamäel, Kesk 28 (ujula juures) saavad anda saatekirjaga inimesed eelnevalt aja broneerides koroonaviiruse ninaneelu proovi. Pärast saatekirja saamist saab endale ka ise aja panna veebilehel koroonatestimine.ee lajaotuse all „Patsiendile“.

Kokku on Eestis Medicumi ja SYNLABi eestvedamisel 18 testimispunkti. Veebilehel Koroonatestimine.ee saab ka kõikidesse teistesse testimispunktidesse saatekirja olemasolul samuti aegu broneerida ning infot testimise, tulemuste jm seotu kohta eesti ja vene keeles.

Haiglaravi vajab 35 inimest

16. oktoobri hommikuse seisuga viibib haiglas 35 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on 1 patsient. Koju saadeti 2 inimest. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati 3. Uusi COVID-19 surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud, kokku on Eestis surnud 68 koroonaviirusesse nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 507 COVID-19 haigusjuhtumit 493 inimesega.

16. oktoobri seisuga on tervenenud 3137 inimest. Neist 2362 inimese (75,3%) haigusjuhtum on lõpetatud, 775 inimese puhul (24,7%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud üle 240 000 esmase testi, nendest 4017 ehk 1,67 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Toimetas Triin Raestik

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.