Uudis

17. november: ööpäevaga lisandus 186 koroonapositiivset

Lisandus kolm koroonasurma – 89aastane naine, 67aastane mees ning 46aastane naine

Foto: Shutterstock

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 5287 koroonaviiruse proovi, neist esmaseid positiivseid proove oli 186 ehk 3,5% testide koguarvust.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid analüüsitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 108 inimesel.

Tartumaale lisandus 25 uut ning Ida-Virumaale 23 uut positiivset analüüsitulemust. Viljandimaale lisandus viis ning Järva- ja Läänemaale lisandus kolm nakatunut.

Rapla-, Valga- ja Lääne-Virumaale lisandus kaks uut positiivset analüüsitulemust. Hiiu-, Saare-, Põlva- ja Pärnumaale tuli kõigisse juurde üks uus viirusekandja. Üheksal positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 218,59 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 4,6%.

Harjumaale laekunud 108 positiivsest tulemusest 76 tuli Tallinna. Kahe juhtumi nakatumise päritolu varasem kontakt haigega, ülejäänud juhtumite nakatumise päritolu täpsustamisel.

15.-16. novembri põhja regionaalosakonna koroonaviiruse nakkusjuhtudest 75 juhul sai inimene viiruse läbi lähikontakti varasema haigestunuga, 30 juhul on nakkusallikas teadmata. Kolmel juhul on nakkus sisse toodud – kahel juhul Venemaalt ning ühel juhul Soomest. Ülejäänud juhtumid on täpsustamisel. 

Põhja regionaalosakonna jälgimisel ligi 13 500 inimest, kellest 1559 on haigestunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 28 kollet. Kooli koldeid on kokku 6, lasteaia koldeid on 1, töökoha koldeid on 7, ürituste koldeid on 3 ja muu kontakti koldeid on 8. Lisanduvad veel Rapla hooldekeskuse kolle, haiglakolle ja Tallinna vangla kolle.

Ida-Virumaale ööpäevaga lisandunud nakkusjuhtudest kaheksal juhul sai inimene viiruse pereliikmelt ja kahel juhul töökohast. Ühel juhul saadi nakkus koolist. Ühel juhul nakatuti vanglas, ühel juhul huvitegevuse käigus ning ühel juhul kaitseväes. Ülejäänud juhtumite asjaolud on täpsustamisel. Lääne-Virumaa kaks nakkusjuhtu on välja selgitamisel.

16. novembri täpsustatud info: Ida-Virumaale lisandunud 14 juhul nakatuti pereringis, seitsmel korral nakatuti töökohas ja kolmel korral nakatuti tuttavate kaudu. Kahel juhul nakatuti koolis ja kahel huvitegevuse käigus. Ühel juhul nakatuti lasteaias, üks juhtum oli sisse toodud ning üks nakatus vanglas.

Ida regiooni tööpiirkonnas on 13 aktiivset kollet. Koolikoldeid on 4: Sillamäel 2, Kohtla-Järvel 1 ja Jõhvis 1. Lasteaia koldeid on 2: üks Narvas ja teine Kohtla-Järvel. Töökohakoldeid on kokku 5: üks Narva-Jõesuus, üks Sillamäel, üks Narvas, üks Jõhvis ja üks Tapal. Viru Vangla koldes on 233 inimest, Narva jäähoki koldes on 76 inimest.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 4000 inimese, kellest haigestunud on 657.

Tartumaale lisandunud 6 haiget said nakkuse perekonnast, kolmel juhul nakatuti töökohas ja kolmel juhul huviringis. Viljandimaale lisandunud nakatumiste asjaolud on välja selgitamisel. Valgamaale lisandunud ühel juhul nakatuti perekonnasiseselt ning teise nakatumise asjaolud on täpsustamisel. Põlvamaale lisandunud nakatumine toimus töökohal.

16. novembri täpsustatud info: Viljandimaale lisandunud kuuel juhul nakatuti perekonnasiseselt, kahel juhul on nakkusallikad teadmata. Jõgevamaale lisandunud nakatunu nakkusallikas on teadmata. Üks Tartumaale lisandunud nakatunu oli sisse toodud Ukrainast.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 2000 inimese, kellest 255 on haigestunud (haigestunute number sisaldab ka põhja regionaalosakonna jälgitavaid). Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on 4 aktiivset kollet, üks on 38 inimesega hooldekodu kolle. Töökohakoldes on 9 inimest, hobikoldes on 10 inimest ning õppeasutuse koldes 7 inimest.

Kahe Läänemaale lisandunud nakatunu nakkusallikad on teadmata, üks on välja selgitamisel. Hiiumaale lisandunud ühe nakatunu nakkusallikas on teadmata. Üks Saaremaale lisandunud nakatunu sai viiruse perekonna ringis. Pärnumaa nakatumise asjaolud on välja selgitamisel.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 1000 inimese, kellest 142 on haigestunud (haigestunute number sisaldab ka põhja regionaalosakonna jälgitavaid). Lääne regionaalosakonna jälgimisel on 2 kollet Hiiumaal, kus pereürituse koldes on 12 ja perekoldes 6 inimest. Pärnumaal on jälgimisel üks 11 nakatunuga kooli kolle ja hooldekodu kolle, kus on 12 nakatunut.

Juhitaval hingamisel on 6 patsienti

17. novembri hommikuse seisuga viibib haiglas 85 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on kuus patsienti.

Koju saadeti seitse inimest, üks inimene viidi üle teise haiglasse, üks inimene tunnistati valepositiivseks.

Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kokku 11. Ööpäeva jooksul lisandus kolm surmajuhtumit – 89-aastane naine, 67-aastane mees ning 46-aastane naine. Kokku on Eestis surnud 84 koroonaviirusesse nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 631 COVID-19 haigusjuhtumit 615 inimesega.

17. novembri seisuga on tervenenud 4977 inimest. Neist 3718 inimese (74,7%) haigusjuhtum on lõpetatud, 1259 inimese (25,3%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud enam kui 409 000 viiruse SARS-CoV2 määramise proovi. Esmaseid positiivseid proove on kokku olnud 8033 (2% testide koguarvust).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.