Uudis

17. oktoober: ööpäevaga lisandus 36 positiivset COVID-19 analüüsi

Foto: Shutterstock

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1761 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 36 testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 17 inimesel. Ida-Virumaale lisandus 5 ja Tartumaale 5 nakatunut. Pärnumaale ja Saaremaale lisandus 1 nakatunu. Seitsmel positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht. Reeglina on sellisel juhul tegemist välismaalasega.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 35,74.

Ida-Virumaa uutest juhtumitest ühel juhul saadi nakkus pereliikmete kaudu, ühel juhul töökohas, ühel juhul kooli ning kahel juhul läbi tuttavate.

Kokku on ida regiooni tööpiirkonnas 7 aktiivset kollet: Kohtla-Järve kooli koldega on seotud 11 ja Ida-Virumaa pereliikmete ja tuttavate koldega 8 inimest. Jõhvi kooli koldega on seotud 9 ja Jõhvi hooldekeskuse koldega 19 haigestunut. Sillamäe kooli koldega on seotud 35 ja nii-öelda meelelahutusasutuse koldega on kokku seotud 10 Kohtla-Järve ja Sillamäe haigusjuhtu. Narva töökoldes on 7 inimest.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on 938 inimest, kellest on haigestunud 160.

Tallinna lisandus 14 uut nakatunut. Harjumaa uute juhtumite puhul on 5 juhul tegemist nakatumistega läbi töökontakti. Neljal juhul on haigus sisse toodud Inglismaalt, Prantsusmaalt, Afganistanist ja Indiast. Ülejäänud nakatumiste asjaolud on selgitamisel.

Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 6 kollet, esimese töökoha koldega on seotud 39, teise töökoha koldega 8 ning kolmandas töökoha koldes on 7 haigestunut. Perekonna koldes on 5 inimesest. Tänahommikuse seisuga lisandus uus kooli kolle 6 inimesega ning töökoha kolle 6 nakatunuga.

Põhja regionaalosakonna inspektorite jälgimisel on 1272 inimest, kellest 234 on haigestunud.

Tartumaale lisandunud 3 juhtumi puhul on tegemist varasemate haigete lähikontaktsetega, kahe juhtumi nakatumise asjaolud on veel täpsustamisel. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on 563 inimest, kellest 56 on haigestunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on 2 kollet – töökoha kolle Võrus 24 inimesega ja Jõgevamaa töökoha kolle 18 inimesega.

Pärnumaale ja Saaremaale lisandunud juhtumite asjaolud on selgitamisel. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on 62 inimest, kellest 17 on haigestunud.

Juhitaval hingamisel on 2 patsienti

17. oktoobri hommikuse seisuga viibib haiglas 30 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on 2 patsienti. Koju saadeti 4 inimest, 2 inimest viidi üle mitte COVID-19 osakonda ning 1 inimene viidi Ida-Viru keskhaiglast teise haiglasse. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kaks. Uusi COVID-19 surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandund, kokku on Eestis surnud 68 koroonaviirusesse nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 513 COVID-19 haigusjuhtumit 499 inimesega.

17. oktoobri seisuga on tervenenud 3198 inimest. Neist 2402 inimese (75,1%) haigusjuhtum on lõpetatud, 796 inimese puhul (24,9%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud üle 241 000 esmase testi, nendest 4052 ehk 1,67 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Toimetas Triin Raestik

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.