Uudis

18. oktoober: ööpäevaga lisandus 26 positiivset koroonaviiruse analüüsi

Foto: Shutterstock

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 800 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 26 testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 14 inimesel. Ida-Virumaale lisandus 8, Tartumaale 2 ja Jõgevamaale samuti 2 nakatunut.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 35,52.

Ida-Virumaa uutest juhtumitest kolmel juhul saadi nakkus pereliikmete kaudu, kahel juhul töökohas, ühel juhul koolis ning ühel juhul läbi tuttavate. Ühe nakatumisjuhtumi asjaolud on täpsustamisel.

Kokku on ida regiooni tööpiirkonnas seitse aktiivset kollet: Kohtla-Järve kooli koldega on seotud 11 ja Ida-Virumaa pereliikmete ja tuttavate koldega 8 inimest. Jõhvi kooli koldega on seotud 9 ja Jõhvi hooldekeskuse koldega 19 haigestunut. Sillamäe kooli koldega on seotud 35 ja nii-öelda meelelahutusasutuse koldega on kokku seotud 10 Kohtla-Järve ja Sillamäe haigusjuhtu. Narva töökoldes on 7 inimest.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on 897 inimest, kellest on haigestunud 156.

Kõik Harjumaa uued juhtumid lisandusid Tallinna.  Kuuel juhul on nakatunud varasema haige lähikontaktsed. Ülejäänud nakatumiste asjaolud on selgitamisel.

Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada kuut kollet. Esimese töökoha koldega on seotud 42, teise töökoha koldega 8 ning kolmandas töökoha koldes on 7 haigestunut. Perekonna koldes on 5 inimesest. Nädalavahetusega lisandunud kooli koldes on 6 inimest ning töökoha koldes samuti 6 nakatunut.

Põhja regionaalosakonna inspektorite jälgimisel on 1240 inimest, kellest 234 on haigestunud.

Tartumaale lisandunud ühe juhtumi puhul on tegemist varasema haige lähikontaktsega, teise juhtumi nakatumise asjaolud on veel täpsustamisel. Jõgevamaa mõlemad nakatunud said viiruse läbi töökontakti.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on 623 inimest, kellest 60 on haigestunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on 2 kollet – töökoha kolle Võrus 24 inimesega ja Jõgevamaa töökoha kolle 20 inimesega.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on 44 inimest, kellest 14 on haigestunud.

Haiglaravil vajab 32 patsienti

18. oktoobri hommikuse seisuga viibib haiglas 32 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on 1 inimene. Koju ei saadetud ühtegi inimest. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kaks. Uusi COVID-19 surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandund, kokku on Eestis surnud 68 koroonaviirusesse nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 513 COVID-19 haigusjuhtumit 499 inimesega.

18. oktoobri seisuga on tervenenud 3211 inimest. Neist 2403 inimese (74,8%) haigusjuhtum on lõpetatud, 808 inimese puhul (25,2%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud üle 242 000 esmase testi, nendest 4078 ehk 1,68 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.