Uudis

20. november: ööpäevaga lisandus 364 koroonapositiivset

Foto: Shutterstock

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 6856 koroonaviiruse proovi, neist esmaseid positiivseid oli 364 ehk 5,3 protsenti koguarvust.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid tulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 199 inimesel.

Ida-Virumaale lisandus 75 ning Tartumaale 28 uut positiivset analüüsitulemust. Lääne-Virumaale lisandus 12 ning Pärnumaale 11 uut nakatunut.

Põlvamaale lisandus 6, Viljandimaale 5 ja Järvamaale 4 uut nakatunut. Jõgeva-, Valga-, Võru- ja Raplamaale lisandus 3 uut nakatunut.

Läänemaale lisandus 2 uut positiivset ning Saaremaale tuli juurde üks uus viirusekandja.

Üheksal positiivse analüüsivastuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 253,5 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 4,8 protsenti.

Harjumaale laekunud 199 positiivsest tulemusest 155 tuli Tallinna. Harju-, Järva- ja Raplamaale lisandunud kuue juhtumi nakatumise päritolu on varasem kontakt haigega, üheteistkümne nakatumise nakkusallikas on teadmata ning ülejäänud juhtumite nakatumise päritolu täpsustamisel.

17.–19. novembri põhja regionaalosakonna koroonaviiruse nakkusjuhtudest 164 juhul sai inimene viiruse läbi lähikontakti varasema haigestunuga, 77 juhul on nakkusallikas teadmata. Kolmel juhul on nakkus sisse toodud – kahel juhul Venemaalt ning ühel juhul Taanist. Ülejäänud juhtumid on täpsustamisel. 

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 14 400 inimese, kellest 1820 on haigestunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 26 kollet. Kooli koldeid on kokku 5, lasteaia koldeid 1, töökoha koldeid 6, ürituste koldeid 2 ja tutvusringkonna koldeid 8. Lisanduvad veel 2 hooldekeskuse kollet, haiglakolle ning Tallinna vangla kolle.

Ida- ja Lääne-Virumaale ööpäevaga lisandunud nakkusjuhtudest 20 juhul sai inimene viiruse pereringist, 19 juhul nakatuti Kaitseväes ja 16 juhul tervishoiuasutusest. 17 juhul saadi nakkus töökohalt, kaheksal juhul erihoolekandeasutusest ja kuuel juhul vanglast. Kolmel juhul nakatuti koolis ning kolmel juhul tuttavate kaudu. Huvitegevuse käigus nakatuti samuti kolmel korral ning ülejäänud nakatumiste asjaolud on välja selgitamisel.

19. novembri täpsustatud info: Ida-Virumaale lisandunud kolmel juhul nakatuti pereringis ja viiel korral nakatuti töökohas. Neljal juhul nakatuti koolis, ühel juhul huvitegevuse käigus ning ülejäänud nakatumise asjaolud on välja selgitamisel.

Ida regiooni tööpiirkonnas on 14 aktiivset kollet. Koolikoldeid on 4: Sillamäel 2, Kohtla-Järvel 1 ja Jõhvis 1. Lasteaia koldeid on 2: üks Narvas ja teine Kohtla-Järvel. Töökohakoldeid on kokku 4: üks Narva-Jõesuus, üks Sillamäel, üks Jõhvis ja üks Tapal. Kohtla-Järve tervishoiuasutuses on 40 inimesega kolle. Viru Vangla koldes on 250 inimest, Narva jäähoki koldes on 71 inimest.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 4900 inimese, kellest nakatunud on 819.

Tartumaale lisandunud 10 nakatunut said viiruse perekonnasiseselt, seitsme nakatunu nakkusallikas on teadmata, neljal juhul nakatuti õppeasutuses, kolm nakatunut said nakkuse töökohast ja kolm nakatunut said nakkuse tutvusringkonnast, üks nakatunu sai nakkuse sõpruskonnast.

Viljandimaa üks nakatunu sai viiruse perekonnasiseselt, kaks nakatunut said viiruse tutvusringkonnast ning ülejäänud nakatumiste asjaolud on täpsustamisel.

Põlvamaale lisandunud kaks nakatunut said viiruse töökohalt, ülejäänud nakatunute asjaolud on välja selgitamisel.

Valgamaale lisandunud üks juhtum on sisse toodud välismaalt, ülejäänud on teadmata nakkusallikaga.

Võrumaale lisandunud nakatunu sai viiruse sõpruskonnast.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 3200 inimese, kellest 317 on haigestunud (haigestunute number sisaldab ka põhja regionaalosakonna jälgitavaid).

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on 7 aktiivset kollet, üks on 38 inimesega hooldekodu kolle. Töökohakoldes on 11 inimest, hobikoldes on 16 inimest, õppeasutuse koldes 7 inimest, teises õppeasutuse koldes on 5 inimest ja kolmandas õppeasutuse koldes on samuti 5 inimest. Meelelahutusettevõtte koldes on 14 inimest.

Pärnumaale lisandunud üks juhtum on sisse toodud välismaalt, ühel juhul nakatuti Kaitseväes, kolme nakatunu nakkusallikas on teadmata.

Pärnumaale lisandunud kuue nakatunu, ühe Saaremaale lisandunud nakatunu ning mõlemale Läänemaale lisandunud nakatumiste asjaolud on välja selgitamisel.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 1000 inimese, kellest 157 on haigestunud. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on 2 kollet Hiiumaa pereürituse koldes on 12 ja perekoldes 6 inimest.

Pärnumaal on jälgimisel üks 11 nakatunuga kooli kolle ja hooldekodu kolle, kus on 16 nakatunut. Läänemaale lisandus ettevõtte kolle, kus on 6 nakatunut.

Haiglaravil on 112 inimest

20. novembri hommikuse seisuga viibib haiglas 119 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on 10 patsienti. Koju saadeti üheksa inimest.

Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kokku 18. Ööpäeva jooksul lisandus üks surmajuhtum – 89-aastane naine. Kokku on Eestis surnud 87 koroonaviirusesse nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 656 COVID-19 haigusjuhtumit 640 inimesega.

20. novembri seisuga on tervenenud 5296 inimest. Neist 3968 inimese (74,9 protsenti) haigusjuhtum on lõpetatud, 1328 inimese (25,1 protsenti) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud enam kui 429 200 viiruse SARS-CoV2 määramise proovi. Esmaseid positiivseid analüüse on kokku olnud 9076 (2,1 protsenti testide koguarvust).

Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.