Uudis

23. oktoober: ööpäevaga lisandus 53 positiivset koroonaviiruse analüüsi

Foto: Shutterstock

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1580 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 53 testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 32 inimesel. Ida-Virumaale lisandus 12 ja Saaremaale 1 nakatunu. Kaheksal positiivse testi tulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht. Reeglina on sellisel juhul tegemist välismaalasega.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 37,02.

Tallinna lisandus 29 uut nakatunut. Harjumaa  juhtumite puhul on neljal juhul tegemist varasema haigestunu lähikontaktsetega. Üks juhtum toodi sisse Venemaalt. ülejäänud nakatumiste asjaolud on selgitamisel.

Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 9 kollet, esimese töökoha koldega on seotud 42, teise töökoha koldega 8 ning kolmandas töökoha koldes on samuti 8 haigestunut. Perekonna koldes on 5 inimesest. Esimeses kooli koldes on 6 inimest, neljandas töökoha koldes on 9 nakatunut ning viiendas töökoha koldes kokku 6 inimest. Teises kooli koldes on 5 haigestunut. Eile lisandunud peokoldes on 10 inimest.

Põhja regionaalosakonna on jälgimisel üle 1600 inimese inimest, kellest 274 on haigestunud.

Ida-Virumaale lisandunud 12 juhust 4 on seotud nakatumisega pereringis, kahel juhul sai nakatunu viiruse koolist ja kahel juhul lasteaiast. Ühel juhul leidis nakatumine aset töökohal, ühel juhul hooldekodus ning 1 haigusjuht toodi sisse Euroopa Liidu riigist. Ühe nakatumise asjaolud on veel selgitamisel.

Ida regiooni tööpiirkonnas on 7 aktiivset kollet: Kohtla-Järve kooli koldega on seotud 11 ja Ida-Virumaa pereliikmete ja tuttavate koldega 8 inimest. Jõhvi kooli koldega on seotud 9 ja Jõhvi hooldekeskuse koldega 21 haigestunut. Sillamäe kooli koldega on seotud 36 ja nii-öelda meelelahutusasutuse koldega on kokku seotud 10 haigusjuhtu. Narva töökoldes on 7 inimest.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 670 inimese, kellest on haigestunud 116.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on 372 inimest, kellest 57 on haigestunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on kaks kollet – töökoha kolle Võrus 24 inimesega ja Jõgevamaa töökoha kolle 20 inimesega.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 100 inimese, kellest 18 on haigestunud.

Rahvastikuregistri andmetel lisandus üks uus koroonajuhtum ka Saaremaale, nakatumise asjaolud on selgitamisel. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 100 inimese, kellest 18 on positiivset.

Haiglaravi vajab 30 patsienti

23. oktoobri hommikuse seisuga viibib haiglas 30 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on 1 patsient. Koju saadeti 3 inimest ning 1 inimene viidi üle mitte-COVID-19 osakonda. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati 2 (1 juht sisestati tagantjärele). Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud. Surmastatistikasse lisandusid aga 59-aastane mees ja 82-aastane naine, kes surid 17. ja 18. oktoobril oma kodudes ning kellel surmajärgselt tuvastati SARS-CoV-2.  Kokku on Eestis surnud 73 koroonaviirusesse nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 529 COVID-19 haigusjuhtumit 515 inimesega.

23. oktoobri seisuga on tervenenud 3418 inimest. Neist 2541 inimese (74,3%) haigusjuhtum on lõpetatud, 877 inimese puhul (25,7%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud üle 249 000 esmase testi, nendest 4300 ehk 1,7 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Ärme kaota valvsust

Viiruse levik püsib stabiilsena, aga ärgem kaotagem valvsust, sest oht ei ole möödas. Eesti inimesed ja tervishoiusektor on teinud viirusega võitlemisel head tööd, kuid samal ajal on viiruse levik mujal riikides jätkuvalt hoogustumas. Kuna viiruse levik on Euroopas hoogustumas, ei saa ka meie valvsust kaotada.

Kahjuks näeme jätkuvalt iga päev, kuidas paljudes Euroopa riikides nakatunute arv järjest kasvab ning lööb ööpäevaseid rekordeid. Endiselt kehtib soovitus reisida vaid vältimatu vajaduse korral. Kõigil reisilt naasnutel tuleb oma tervist tähelepanelikult jälgida. Samuti peab jääma haigena koju, et nakkust mitte levitada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.