Uudis

28. oktoober: ööpäevaga lisandus 125 positiivset koroonaviiruse analüüsi

Foto: Shutterstock

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1987 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 125 testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 48 inimesel. Raplamaale lisandus 29 ja Ida-Virumaale 19 nakatunut. Pärnumaale lisandus 7, Jõgevamaale 5 ja Tartumaale 5 haiget. Läänemaale, Saaremaale, Valgamaale, Viljandimaale ja Võrumaale lisandus 1 uus juhtum. Seitsmel positiivse testi tulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht. Reeglina on sellisel juhul tegemist välismaalastega.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 48,46.

Harjumaa juhtumitest 41 laekus Tallinna.  Viie Harjumaa juhtumi puhul on tegemist varasema nakatunu lähikontaktsetega. Üks Harjumaa juhtum on sisse toodud Rootsist. Ülejäänud juhtumite asjaolud on selgitamisel. 29 Raplamaa juhtumit on seotud nakatumisega hooldekeskuses.

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 2100 inimese, neist 413 on haigestunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 11 kollet: esimese töökoha koldega on seotud 42, teise töökoha koldega 8 ning kolmanda töökoha koldega samuti 8 haigestunut. Perekonna koldes on 5 inimesest. Esimeses kooli koldes on 6 ja  teises kooli koldes 5 haigestunut.  Neljandas töökoha koldes on 10 nakatunut ning viiendas töökoha koldes kokku 6 inimest. Peokoldes on 17 inimest. Kuuendas töökoha koldes on 5 haigestunut. Hooldekeskuse koldes on 32 inimest.

Ida-Virumaa uutest juhtudest 5 on seotud nakatumisega kinnipidamisasutuses, kuuel juhul nakatuti pere või tuttavate kaudu, neljal juhul saadi nakkus läbi töökontakti, ühel juhul nakatuti lasetaias, ühel juhul koolis, üks juhtum toodi sisse Venemaalt ja ühe juhtumi asjaolud on selgitamisel.

Ida regiooni tööpiirkonnas on 11 aktiivset kollet: Kohtla-Järve kooli koldega on seotud 11 ja Ida-Virumaa pereliikmete ja tuttavate koldega 8 inimest. Jõhvi kooli koldega on seotud 9 ja Jõhvi hooldekeskuse koldega 21 haigestunut. Sillamäe esimese kooli koldega on seotud 36 ja teise kooli koldega 9 inimest. Meelelahutusasutuse koldega on kokku seotud 10 haigusjuhtu. Narva töökoldes on 7 ja lasetaia koldes 6 inimest. Narva-Jõesuu töökoha koldes on 9 inimest. Vangla koldes on 5 inimest.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on  ligi 700 inimest, kellest haigestunud on 132.

Jõgevamaale lisandunud kolme juhtumi puhul on tegemist varasemate nakatunute lähikontaktsetega, ühel juhul on nakatumise asjaolud selgitamisel  ning üks juhtum on üle antud põhja regionaalosakonnale, sest inimene elab tegelikult Harjumaal.

Valgamaale ja Võrumaale laekunud juhtumite asjaolud on veel selgitamisel. Viljandimaa juhtum on seotud nakatumisega läbi töökontakti. Tartumaale lisandunud juhtumite puhul on haigus kahel juhul sisse toodud Venemaalt, kahel juhul on nakatumise asjaolud veel selgitamisel ning üks juhtum on üle antud põhja regionaalosakonnale, sest inimene elab tegelikult Harjumaal.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 300 inimese, kellest 47 on haigestunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on 1 aktiivne kolle, milleks on 20 inimesega Jõgevamaa töökoha kolle.

Pärnumaa uute juhtumite puhul oli kolmel korral haigus sisse toodud Ukrainast ja ühel korral Prantsusmaalt, kahel korral nakatuti läbi tuttavate ja perekontakti ning ühel juhul saadi nakkus läbi töökontakti.

Rahvastikuregistri järgi Saaremaale ja Läänemaale tulnud juhtumid on üle antud põhja regionaalosakonnale, sest nakatunud elavad Harjumaal. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 180 inimese, kellest 38 on haigestunud.

Haiglaravil vajab 32 inimest

28. oktoobri hommikuse seisuga viibib haiglas 32 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on 1 patsient. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati seitse.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 543 COVID-19 haigusjuhtumit 529 inimesega.

28. oktoobri seisuga on tervenenud 3626 inimest. Neist 2660 inimese (73,4%) haigusjuhtum on lõpetatud, 966 inimese puhul (26,6%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.