Uudis

3. mai: nakatumine aeglases langustrendis, iga neljas Eesti inimene vaktsineeritud

Reoveeuuringu tulemused 26.-30. aprillil.Foto: Tartu Ülikool

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2924 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 179 ehk 6,1% testide koguarvust. Tänaseks on enam kui 25% kogu elanikkonnast vaktsineeritud.

Tartu Ülikooli juhitava reoveeseireuuringu viimased tulemused näitavad, et koroonaviiruse sisaldus reovees püsib viimaste nädalate võrdluses üsna stabiilne. Samas on märgata aeglast vähenemist. Viirusesisalduse üldise tagasihoidliku vähenemistempo juures paistab silma Harjumaa, kus on kahanemine toimunud teiste maakondadega võrreldes veidi kiiremini. Suures pildis on viirusesisaldus reovees püsinud üsna samal tasemel terve aprilli jooksul ja päris kadunud pole koroonaviirus ühestki Eesti piirkonnast.

8,3% koroonatestidest positiivsed

Rahvastikuregistri andmetel laekus möödunud ööpäeval enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 81 inimesel. 59 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 35, Tartumaale 17 ning Valgamaale 10 uut nakkusjuhtu. Viljandimaale lisandus üheksa, Lääne-Virumaale kuus, Pärnumaale viis ning Põlvamaale neli uut nakatunut. Rapla-, Jõgeva- ja Järvamaale lisandus kaks ning Lääne- ja Võrumaale üks uus nakatunu. Hiiu- ja Saaremaale uusi nakkusjuhte ei lisandunud. Neljal positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht. Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 376,6 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 8,3%.

Ööpäeva jooksul avati haiglates uusi COVID-19 haigusjuhtumeid kokku 29, haiglaravi vajab 327 patsienti. Haiglaravil olevate patsientide keskmine vanus on 68 aastat, kõikidest haiglaravi vajavatest patsientidest on üle 60-aastased 254 inimest (78%). Ööpäeva jooksul suri neli koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänahommikuse seisuga on vaktsineerimisi tehtud kokku 339 651 inimesele, kellest 214 332 on pooleli oleva vaktsineerimisega ning 125 319 on lõpetatud vaktsineerimisega. Ööpäeva jooksul manustati 2443 doosi, kokku on manustatud 464 935 vaktsiinidoosi. Üle 70-aastaste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 62%. 70+ vanusegruppi on üle 60% vaktsineeritud kõikides maakondades, välja arvatud Ida-Virumaal.

50+ vaktsineerimise nimekirjad üleriigilises digiregistratuuris avatud

Tänasest, 3. maist oodatakse Covid-19 vastu vaktsineerima kõiki 50-aastaseid või veel sel aastal 50-aastaseks saavaid inimesi. Samuti on endiselt oodatud vaktsineerima COVID-19 riskirühma kuuluvad inimesed sõltumata vanusest.

50+ aastaste inimeste nimekirjad üleriigilises digiregistratuuris on avatud. Tervishoiuteenuse osutajad avavad järjest vabu aegu. Digiregistratuuris on tänahommikuse seisuga enam kui 740 vaba vaktsineerimise aega tervishoiuasutustesse üle Eesti.

Vaktsineerimise aegasid pakuvad digiregistratuuris City Tervisekliinik, Corrigo, Eesti Diabeedikeskus, Hiiumaa Haigla, Ida-Tallinna Keskhaigla, Ida-Viru Keskhaigla, Järvamaa Haigla, Jõgeva Haigla, Lääne-Tallinna Keskhaigla, Läänemaa Haigla, Lõuna-Eesti Haigla, Medita Kliinik, Põlva Haigla, Qvalitas Arstikeskus, Rakvere Haigla, S Silmarõõm, Sanatoorium Tervis, Tallinna Eriarstikeskus, Tartu Ülikooli Kliinikum, TNP Konsultatsioonid, Viljandi Haigla ja Viru Haigla.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.