Uudis

4 viisi, kuidas füüsiline aktiivsus toetab vaimset tervist

Vaid 20 minutit (ehk 1,4% päevast) liikumist päevas aitab tunda end paremini nii vaimselt kui füüsiliselt.Foto: Shutterstock

Peaasi.ee vaimse tervise spetsialistid selgitasid sotsiaalmeedias, kuidas liikumine toetab vaimset tervist ning jagasid nõuandeid, kui palju peaks igapäevaselt liikuma, et meel oleks rõõmus ja vaim puhanud.

Liikumine vähendab ärevuse ja depressiooni sümptomeid. Kõigest 20 minutit mõõduka koormusega kehalist aktiivsust päevas (kiirkõnd, sörkjooks, kepikõnd, tantsimine, jalgrattasõit vms) aitab vähendada ärevuse ja depressiooni sümptomeid.

Füüsiline aktiivsus aitab olla enda vastu sõbralikum. 20 minutit regulaarset mõõduka koormusega liikumist päevas (nii et ajab veidi hingeldama ja kergelt higistama), aitab olla iseenda vastu sõbralikum, tasakaalustada emotsioone ja tekitada rahulolutunnet.

Liikudes parandad keskendumisvõimet. Füüsiline aktiivsus aitab suurendada motivatsiooni, parandada keskendumisvõimet ja vähendada hirmureaktsioone.

Füüsiline aktiivsus toob parema une ja loovuse. Regulaarne füüsiline aktiivsus aitab parandada unekvaliteeti ja suurendada loovust – puhkad paremini välja ja leiad lihtsamini muredele lahendused.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.