40+ vanusegrupile avaneb digiregistratuuris broneerimisvõimalus neljapäevast, noorematele esmaspäevast

Vaktsineerimise projektijuht Marek Seer paneb kõigile südamele, et praegu on viimane hetk esimeseks vaktsiinidoosiks aeg kinni panna, et saavutada sügiseks tõhus kaitse.Foto: Postimees/Scanpix

Esmaspäevast alustavad tööd vaktsineerimiskeskused ja vaktsineerimine Covid-19 vastu avatakse kõigile üle 16-aastastele. Koormuse hajutamiseks avaneb digiregistratuuris vaktsineerimiseks aja broneerimine neljapäevast, 13. maist 40+ vanusegrupile ning esmaspäevast kõigile noorematelegi.

Sõltumata elukohast saab aja broneerida ükskõik millisesse vaktsineerimiskeskusesse või haiglasse. Nii võid pealinnast kaitsepookimisele sõita ka näiteks Põltsamaale või Viljandisse. Teise linna vaktsineerima minnes arvesta aga, et kui vaktsineeritakse Moderna, Pfizeri või AstraZeneca vaktsiiniga, tuleb teinegi doos mõne nädala pärast sama vaktsineerija juures teha. Jansseni vaktsiini puhul piisab kaitse saamiseks ühest süstist.

Ja kindlasti tuleb eelnevalt vaktsineerimiseks broneerida aeg digiregistratuuris või vaktsineerimist läbi viiva asutuse telefonil. Elavasse järjekorda ei ole mõtet minna.

Vaktsineerimiskeskused avatakse neljas regioonis

Vaktsineerimiskeskused avatakse Tallinnas kultuurikeskuses Kaja ja Tondiraba spordihallis, Ida-Virumaal Ahtmes ja Narva haiglas. Pärnu haigla jätkab vaktsineerimist senisest suuremas mahus ravispaahotellis Tervis ja haigla hoones. Tööd jätkab juba tegutsev vaktsineerimiskeskus Tartus A. Le Coqi spordihoones.

Lisaks jätkavad vaktsineerimisega Rakvere haigla, Kuressaare haigla, Hiiumaa haigla, Viljandi haigla, Jõgevamaa haigla, Raplamaa haigla, Läänemaa haigla, Järvamaa haigla, Lõuna-Eesti haigla ja Valga haigla. 

Perearstid jätkavad eeskätt riskirühmade ja eakate vaktsineerimisega ning teiste dooside manustamisega, kuid vanemaealised ja riskirühma kuuluvad inimesed on oodatud ka vaktsineerimiskeskustesse.

Registreerumiseks varu kannatust

„Vaktsineerimist ootab veel ligi 500 000 inimest ning kindlasti mai- ja juunikuu jooksul kõik soovijad ka kaitsesüsti kätte saavad,“ ütles vaktsineerimise töörühma juht Marek Seer. „Vaktsiine hakkab nüüd aina enam tulema, kuid kohe me siiski kõiki soovijaid vastu võtta ei saa, uued ajad avanevad digiregistratuuris vastavalt sellele, kuidas vaktsiinid saabuvad ja neid lisatakse iganädalaselt.“

Samuti tuleb Seeri sõnul arvestada, et ilmselt tekivad järjekorrad digiregistratuuris, kui korraga süsteemi sisselogijaid on väga palju. „Siis palume tulla kindlasti hiljem tagasi ja vaktsineerimisest mitte loobuda,“ lisas Seer.

Vastavalt vaktsiinide tarnele ja inimeste huvile võidakse avada ka uusi vaktsineerimiskeskuseid. Need, kellel, on esimene vaktsiinidoos juba saadud, saavad teise doosi samas kohas, kus esimese. Näiteks inimestele, kes said esimese doosi vaktsineerimistalgute korras Tallinnas Sõle spordihoone keskuses, tehakse teise doosi ajaks sealne keskus taas lahti.

Endale lähima koha, kus vaktsineerida saab, leiab ka kaardirakendusest, kuhu tervishoiuteenuse osutajad sisestavad jooksvalt infot. Sealt leiab ka telefoninumbrid, kuhu helistades on samuti võimalik vaktsineerimiseks aeg kinni panna.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.