Uudis

8. november: ööpäevaga lisandus 192 positiivset koroonaviiruse analüüsi

Foto: Shutterstock

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2119 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast proovi, millest 192 (9,1 protsenti) tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 90 inimesel.

Ida-Virumaale lisandus 69 ja Pärnumaale 7 uut nakatunut. Hiiumaale lisandus 5, Tartumaale 4 ja Järvamaale samuti 4 positiivset analüüsitulemust.

Läänemaale ja Saaremaale lisandus 2 ning Jõgevamaale, Lääne-Virumaale, Põlvamaale, Raplamaale, Viljandimaale ja Võrumaale 1 positiivne tulemus.

Kolmel positiivse testi tulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 129,0 ning positiivsete tulemuste osakaal tehtud testidest 6,5%.

Harjumaa 90 uuest juhtumist 77 on Tallinnas. 11 põhja regionaalosakonna piirkonda saabunud juhtumi puhul on  nakatumise põhjuseks  varasem kontakt haigega, kahe juhtumi puhul  on nakatumine seotud Tallinna vangla koldega ja seitsme juhtumi päritolu on teadmata.

Ülejäänud juhtumite nakatumise päritolu on täpsustamisel.

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on ligi 7000 inimest, kellest 993 on haigestunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 21 kollet.

Kooli koldeid on kolm kokku 16 inimesega, lasteaia koldeid on üks kokku 5 inimesega, töökoha koldeid on 7 kokku 109 inimesega, ürituste koldeid on 3 kokku 28 inimesega ja muu kontakti koldeid on 4 kokku 27 inimesega.

Lisanduvad veel Rapla Hooldekeskuse kolle 65 inimesega, haiglakolle 15 inimesega ja Tallinna Vangla kolle üle 10 inimesega.

Ida-Virumaale ööpäevaga lisandunud positiivsetest tulemustest 17 lisandus Narva spordivõistkonna koldesse ja 13 juhul toimus nakatumine pereringis. Viiel juhul nakatuti töökohas, kahel juhul läbi tuttavate ja ühel juhul toimus nakatumine koolis. Ülejäänud Ida-Virumaa juhtumite asjaolud on selgitamisel.

Lääne-Virumaale lisandunud juhtumi puhul on tegemist nakatumisega Viru Vangla koldes.

Ida regiooni tööpiirkonnas on 9 aktiivset kollet. Sillamäe esimese kooli koldega on seotud 37 ja  Sillamäe teise kooli koldega 9 inimest, Jõhvi hooldekeskuse koldega 21 ja Narva lasteaia koldega on seotud 7 nakatumist. Narva-Jõesuu töökoha koldega on seotud  10 nakatumist. Viru Vangla koldes on 200 inimest. Kohtla-Järve kooli koldes on 5 inimest. Sillamäe töökoha koldes on 6 inimest. Narva spordikoldes on 32 nakatunut.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on ligi 2100 inimest, kellest haigestunud on 471.

Tartumaale lisandunud ühe juhtumi puhul on tegemist varasema haige lähikontaktsega ja kolmel juhul on nakkusallikas täpsustamisel.

Viljandimaale toodi haigus sisse Poolast,  Jõgevamaa ja Põlvamaa nakatumisjuhud on täpsustamisel. Võrumaale lisandunud juhtum on seotud hooldekodu koldega.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on ligi 800 inimest, kellest 142 on haigestunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üks aktiivne kolle, milleks on 33 inimesega hooldekodu kolle.

Üks Hiiumaale lisandunud nakatunu sai viiruse  pereüritusel, teine muul üritusel ja kolmas läbi perekontakti. Kahe Hiiumaa juhtumi asjaolud on veel selgitamisel.

Nelja Pärnumaa juhtumi puhul toimus nakatumine  läbi tuttavate, kahe nakatumise asjaolud on veel selgitamisel ja üks on teadmata. Läänemaa ja Saaremaa nakatunud sai viiruse läbi perekontaktide.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on ligi 500 inimest, kellest 98 on haigestunud. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on 3 kollet Hiiumaal, kus esimeses pereürituse koldes on 12, teises ürituse koldes 7 ja perekoldes 5 inimest.

Suri kaks inimest

8. novembri hommikuse seisuga viibib haiglas 55 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on 4 patsienti.

Suri kaks inimest. Lääne-Tallinna Keskhaiglas suri 87-aastane naine ja Ida-Viru Keskhaiglas 75-aastane naine. Kokku on Eestis surnud 75 koroonaviirusesse nakatunud inimest. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati 9.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 583 COVID-19 haigusjuhtumit 568 inimesega.

8. novembri seisuga on tervenenud 4193 inimest. Neist 3046 inimese (72,6%) haigusjuhtum on lõpetatud, 1147 inimese (27,4%) puhul on positiivsest proovist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud ligi 279 000 esmast testi, nendest 6125 ehk 2,2 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.