Uudis

Aasta kodanik 2020 Arkadi Popov: ma ei tea, kas olen seda tunnustust väärt

Aasta kodanikuks valitud Arkadi Popov ütleb, et üksinda kriisi vastu võidelda ei ole võimalik. On vaja meeskonda.Foto: Tairo Lutter / Postimees / Scanpix

Kultuuriminister Tõnis Lukas kuulutas 24. novembril toimunud kodanikupäeva tunnustusüritusel aasta kodanikuks Terviseameti hädaolukorra meditsiinijuhi Arkadi Popovi.

Lukas põhjendas, et praegusel erakordsel aastal on sobilik tunnustada kodanikke, kes võtsid vastutuse ning tegid enamat, kui neilt oodati. Arkadi Popovi selge jutt ja otsustav käitumine koroona vastu võitlemisel on olnud erakordselt innustav.

Popov on kultuuriministri sõnul üks neist, kelle eestvedamisel ja kogu Eesti rahva ühise pingutuse tulemusena on meil siiani võimalik nautida kultuuri ning oleme suutnud hoida oma elu võimalikult avatuna.

“Tema ja teised temasarnased eestvedajad muudavadki Eestit turvalisemaks elupaigaks,” lausus Lukas.

Aasta kodanik 2020 aunimetuse pälvinud Arkadi Popov lausus, et kui aasta algas, ei olnud tal isegi selliseid mõtteid, et silmapiirile võiks kerkida mingisugused tiitlid ning et tema jaoks on see tunnustus väga suur au.

“Ma ei tea, kas ma olen seda väärt, sest see mida ma tegin, tegin koostöös teiste meedikutega, Terviseameti kolleegidega, ministeeriumiga. Ja tegelikult iga inimene, kes Eestis elab, aitas väga tugevalt kaasa, sest üksinda kriisi vastu võidelda ei ole võimalik. On vaja meeskonda,” ütles Popov.

Aasta kodaniku 2020 aunimetusele esitati ühtekokku 12 kandidaati. Aunimetusega kaasneb rahaline preemia ning alati ka Reti Saksa miniskulptuur “Ühiskonna õis”.

Aasta kodaniku tava algatas rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo 2003. aastal ning tänavu anti aunimetus välja 18. korda.

Varasemate aasta kodanikega saab tutvuda Kultuuriministeeriumi veebilehel.

Kodanikupäeva tähistatakse Eestis 26. novembril. See on pühendatud kõigile Eesti kodanikele ja kodanikuks pürgijatele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.