Uudis

Alates 23. maist on Ädala verekeskus suletud

Ädala verekeskus sulgeb mitmeks aastaks uksed.Foto: Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse maja Ädala 2 aadressil läheb täielikule rekonstrueerimisele, mistõttu Ädala verekeskus alates 23. maist enam doonoreid vastu ei võta.

Perioodil 23. mai – 1. juuni saab Tallinnas verd loovutada vaid Ülemiste doonorikeskuses. Ädala verekeskus aga kolitakse südalinna – kõik verekogumise ja doonorite vastuvõtmisega seotud tegevused (sh täisvereloovutamine ja kõik afereesi protseduurid) hakkavad alates 1. juunist aset leidma südalinna doonorikeskuses aadressil Estonia pst 1.

Doonorite vastuvõtuajad jäävad uues asukohas Estonia pst 1 samaks (E, R kell 8-16, T-N kell 11-19). Ka Ülemiste doonorikeskuse (Valukoja 7) lahtiolekuajad ei muutu (E, K-R 9.00-17.00 ja T 9.00-18.00).

Südalinna doonorikeskus on suurepärase asukohaga ühistranspordiga liikuvatele doonoritele. Verekeskus teeb ka koostööd EuroParki ja Ühisteenused AS-iga, kes võimaldavad doonoritel tasuta parkida lähedal asuvates parkimismajades ja parklates.

Ädala verekeskuse maja rekonstrueerimine kestab eelduste kohaselt paar aastat. Eesmärk on kaasajastada kogu hoone tervikuna, mille tulemusena muutub verekeskus kaasaegsemaks, energiatõhusamaks ja tänapäeva vajadustele vastavaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.